28. kolejka III ligi piłkarskiej

PIŁKA NOŻNA. Lechia Gdańsk po wygranej w Toruniu jest już blisko II ligi. Byłaby jeszcze bliżej, gdyby Flota Świnoujście urwała w Janikowie punkty Unii.

- Potrzebują punktów i innego wyniku niż pokonanie nas nie biorą pod uwagę - mówił przed meczem Andrzej Miązek, trener Floty. - Postaramy się jednak maksymalnie utrudnić im zadanie.

Grający trener Floty dotrzymał słowa, ponieważ jego zawodnicy postawili janikowianom wysoko poprzeczkę. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie rozpoczęło się od frontalnych ataków Unii, jednak w bramce gości dobrze spisywał się Łukasz Michalski. Pomylił się tylko raz, w 21. minucie, gdy prowadzenie dla Unii po uderzeniu z bliskiej odległości uzyskał Karol Bilski. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać uważniej w obronie, starając się przede wszystkim nie stracić bramki. Flota atakowała, jednak przy strzałach Krzysztofa Mikuły i Marcina Łapińskiego zabrakło precyzji.

Trener Miązek do końca chciał odmienić losy spotkania. Na ostatnie minuty wprowadził do gry wracającego do składu po kontuzji Andrzeja Nogę, ale rekonwalescent nic nie zmienił.

Bramka dla Unii: Bilski (21.).

Flota: Michalski - Okrzeja, Miązek, Broniecki Ż, Bochen Ż - Pietruszka (72. Łapiński Marek), Cebulski, Niewiada, Mężydło - Mikuła Ż, Łapiński Marcin (77. Noga).

Pewna wygrana

W Kołobrzegu nie było niespodzianki. Faworyzowana Kotwica pewnie pokonała Unię Tczew, choć wcale nie przyszło jej to łatwo. W 33. minucie spotkania goście stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, jednak Piotr Sarnecki przestrzelił rzut karny. Ta sytuacja tylko rozbudziła zawodników Kotwicy, którzy już do końca spotkania dyktowali warunki na boisku. Pierwsza połowa jeszcze nie przyniosła bramek, jednak po przerwie padły aż cztery, z czego trzy dla Kotwicy. Kolejny dobry mecz odnotowali Adam Paluszek i Piotr Dubiela, którzy w tej chwili są najlepszymi piłkarzami zespołu z Kołobrzegu. Obaj wpisali się na listę strzelców, a trzeciego gola dołożył wracający po kontuzji do gry Jarosław Chwastek. Goście dopiero w ostatniej minucie zdobyli honorową bramkę.

Bramki. Kotwica: Paluszek (48.), Chwastek (78.), Dubiela (89.). Unia: Gruchała (90.).

Kotwica: Tłoczek - Muzyczuk, Wawiórko, Halaburda, Stronczyński - Liszczak, Dubiela, Hinc (66. Feliński), Olejnik (46. Chwastek), Grodzicki (84. Horanin) - Paluszek (78. Szymański).

Remis nic nie dał

W sobotę zagrały pierwsze zespoły Amiki i Pogoni, a w niedzielę rezerwy. I też padł remis, ale kibice doczekali się bramek. Pierwszą zdobył w 32. Arkadiusz Bąk, a wyrównał Marek Kowal, który w sobotę był bliski debiutu w I lidze.

Jeden wywalczony punkt nie poprawił sytuacji Pogoni II w lidze. Zespół nadal zajmuje miejsce zagrożone spadkiem (trzeci od końca spadnie z III ligi, gdy wicemistrz przegra baraż o II ligę).

Bramki. Amica II: Bąk (32.). Pogoń II: Kowal (60.).

Pogoń II: Fabiniak - Celeban, Kamrowski, Hernacki, Rodrigo - Kasprak (60. Bejnierowicz), Masternak, Skórski, Trałka - Kowal, Śliwiński ((49. Niedźwiecki) 83. Norsesowicz).

Standard w Chojnie

Sprawiedliwszym wynikiem byłby remis, ale gospodarze, choć przez większą część meczu mieli nieznaczną przewagę, jednak nie potrafili pokonać Artura Topolskiego. W końcówce spotkania poznaniacy wyprowadzili szybką kontrę, a obrońcy Odry pogubili się w kryciu, co wykorzystał Maciej Piątek.

Bramka dla Warty: Piątek (83.).

Odra: Łubniewski - Bucyk, Całko Ż, Celeban, Kierul, Kopiecki, Zatorski, Kwaśniewski, Żebrowski, Matwijów (46. Janicki), Łągiewczyk.

Wyniki 28. kolejki: