Regaty żeglarskie w Pucku

Dwukrotnie - w klasie Finn oraz 470, wygrywali reprezentanci klubów z Warmii i Mazur, podczas zakończonych w Pucku regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Pod dyktando dwóch braci, Wacka i Rafała Szukielów, toczyła się rywalizacja w klasie Finn. Żeglarze AZS-u Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zdecydowanie górowali nad pozostałą stawką rywali. Zwyciężył Wacek, mijając linie mety na pierwszym miejscu w sześciu z dziesięciu wyścigów. Rafał zwyciężył natomiast czterokrotnie. Zresztą, w każdym wyścigu któryś z braci Szukielów był na pierwszym lub drugim miejscu.

Już tak łatwego zadania nie mieli ich młodsi koledzy, startujący w klasie 470. Patryk Piasecki z Jackiem Przybylakiem z Bazy Mrągowo potwierdzili co prawda w Pucku, że są najlepszą załogą w Polsce, ale tuż za nimi byli Białorusini Siergiej Desukiewicz i Paweł Łogunow. Piasecki z Przybylakiem wygrali cztery z dziesięciu wyścigów, a przodownictwo na mecie na rzecz Białorusinów oddali tylko dwa razy. Na trzeciej pozycji, co cieszy szczególnie, zakończyła regaty młoda załoga Bazy Mrągowo: Tomasz Januszewski i Marcin Mickiewicz.

Wyniki w klasie Finn i 470: 1. Wacław Szukiel, 2. Rafał Szukiel (obaj AZS UWM Olsztyn), 3. Bartłomiej Szydłowski (Spójnia Warszawa) i 1. Patryk Piasecki, Jacek Przybylak (Baza Mrągowo), 2. Siergiej Desukiewicz, Paweł Łogunow (Białoruś), 3. Tomasz Januszewski, Marcin Mickiewicz (Baza Mrągowo)