Siatkówka. Międzynarodowy turniej dla młodzieży w Myszkowie

MTS AS Myszków, przy współpracy ze szkołami z Żarek, Koziegłów i Myszkowa, był organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piłki Siatkowej chłopców

Do rywalizacji przystąpiono w trzech kategoriach: młodzików, kadetów i w turnieju minisiatkówki czwórek. Organizatorzy zaprosili zespoły z Polski oraz Rosji, Białorusi i Słowacji. Wśród młodzików (rocznik 1990 i młodsi) zwyciężył Ekran Sankt Petersburg, przed UKS-em Polską Energią Sosnowiec. - Nie lada gratkę miała polska młodzież, mogąc zmierzyć się z jedną z najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej w Rosji - mówi jeden z organizatorów Stanisław Kapuśniak. - Młodzi Rosjanie nie stracili nawet seta w całym turnieju, a umiejętnościami siatkarskimi górowali nad pozostałymi, podobnie jak i warunkami fizycznymi.

W rywalizacji kadetów triumfowali gospodarze MTS AS Kacper Gimnazjum nr 5 Myszków. Wyprzedzili zespoły UKS-u Serbinów Biała Podlaska i UKS Oczko Białystok. W tej kategorii wiekowej rywalizacja była najbardziej wyrównana. Wystąpiło trzech finalistów tegorocznej ogólnopolskiej Gimnazjady oraz mocne ekipy słowackie i nieobliczalne Bielsko. Skład MTS-u Myszków: M. Kapuśniak, P. Kasparek, M. Typel, M. Auguścik, D. Zwoliński. T. Dymczyk. K. Musiał. Ł. Siwek, Ł. Boroń., P. Gołuchowski, K. Sieradzki. Trener: S. Kapuśniak.