Wzmocnienia siatkarzy Moderatora Hajnówka

Dwaj następni zawodnicy Politechniki Warszawa i kolejny z Jadaru Radom wzmocnią zespół Moderatora. W kolejnym sezonie Serii B siatkarze z Hajnówki będą walczyć o czołowe miejsca w rozgrywkach

- Poszukujemy zawodników młodych i perspektywicznych - powtarzają od dawna trenerzy Moderatora, Jacek Wesołowski i Marek Antoniuk. - Takich, którzy są w stanie czynić stałe postępy, byśmy wkrótce mogli powalczyć o awans.

Tak więc przed pierwszym w historii klubu sezonem na zapleczu Polskiej Ligi Siatkówki do Hajnówki ściągnięto: trzech 24-latków - Jacka Malczewskiego (rozgrywający), Sławomira Gołębskiego (środkowy) i Krzysztofa Hajbowicza (atakujący) oraz 23-letniego Macieja Wołosza (przyjmujący). Trzech ostatnich przeszło do Moderatora z Politechniki Warszawa, gdzie wcześniej występował także Malczewski - sprowadzony jednak z Jadaru Radom. Cała czwórka miała ogromny wkład w spokojne utrzymanie beniaminka w Serii B.

Teraz dołączy do nich m.in. dobry znajomy Malczewskiego z Jadaru (ich dziewczyny są siostrami) Grzegorz Szumielewicz. W czwartej drużynie Serii B zwykle był podstawowym zawodnikiem. Ostro dał się we znaki także hajnowianom w Radomiu, kiedy gospodarze wygrali 3:2. Mierzy 192 cm i gra na pozycji przyjmującego. Dziś przyjeżdża do Hajnówki na ostateczne rozmowy (które powinny być formalnością). Być może wieczorem (godz. 18.30) zagra także w sparingu z Politechniką.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w najbliższych dniach Moderator dojdzie do porozumienia z Tomaszem Drzyzgą i Maciejem Oczko z Politechniki.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - stwierdził tylko wczoraj Jacek Wesołowski.

Obaj zawodnicy byli rezerwowymi szóstej drużyny PLS. Drzyzga, który w tym roku kończy 27 lat i ma 190 cm wzrostu, występowałby w Hajnówce na pozycji libero. 25-letni Oczko - 198 cm - jest środkowym.

Tyle na temat wzmocnień, co nie znaczy, że w drużynie Wesołowskiego i Antoniuka nie pojawi się jeszcze kilku nowych siatkarzy. Z zespołem trenuje już Błażej Woźniak (17 lat, 198 cm) z Moniek, który ostatnio grał w kadetach Moderatora. Wczoraj treningi rozpoczął Kamil Skrzypkowski (19 lat, 193 cm) z Bielska Podlaskiego. W ostatnich latach grał w MOS-ie Wola Warszawa, z którym dwukrotnie zdobywał mistrzostwo i raz wicemistrzostwo kraju w kategoriach juniorskich. Na testach powinien się zjawić jeszcze inny zawodnik MOS-u Waldemar Świrydowicz (19 lat, 205 cm). Hajnowianie spróbują także namówić do powrotu Dariusza Jałozę (22 lata, 198 cm), wypożyczonego ostatnio do Avii Świdnik. Zawodnik obecnie dochodzi do siebie po tragicznym wypadku.

- Jeśli wszystkie rozmowy uda się sfinalizować po naszej myśli, w następnym sezonie będziemy walczyli o najlepszą czwórkę w Serii B - nie kryje Wesołowski. Wiele wskazuje na to, że zespół przystąpi do kolejnych rozgrywek pod nową - rozszerzoną - nazwą. Być może dziś zostaną sfinalizowane rozmowy z kolejnym poważnym sponsorem.

Na koniec z Politechniką

Dziś w Hajnówce siatkarze Moderatora ostatecznie zakończą sezon halowy (niektórzy będą grać w plażówce). O godz. 18.30 zmierzą się w sparingu z AZS-em Politechniką Warszawa. W szóstym zespole Serii A powinno zabraknąć jedynie Konrada Małeckiego, który jest kontuzjowany. W zespole Serii B nie wystąpią z kolei Adam Aleksandrowicz i Piotr Kacperski, którzy również dochodzą do siebie po kontuzjach z końca ubiegłego sezonu.