Trzecie miejsca Maciejewskiej i Iwanka

Karate Tradycyjne. Beata Maciejewska i Daniel Iwanek z Lubelskiego KKT zajęli trzecie miejsca w pierwszym tegorocznym turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

Liga, składająca się z trzech turniejów, stanowi krajowe eliminacje wyłaniające naszych reprezentantów na Puchar Świata, który zostanie rozegrany w październiku. Inauguracyjna edycja ligi została rozegrana w Warszawie (tutaj też odbędzie się Puchar Świata). Wzięło w niej udział ośmiu zawodników i osiem najlepszych zawodniczek w kraju.

Wśród kobiet Beata Maciejewska z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego zajęła trzecie miejsce, a jej koleżanka klubowa Barbara Marciniak czwarte. Zwyciężyła Marta Niewczas (AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Trzeci był także zawodnik LKKT Daniel Iwanek. Zawody w Łodzi wygrał Krzysztof Neugebauer (AKK Łódź).

Druga runda Ligi zostanie rozegrana 11 czerwca w Lublinie na Rynku Starego Miasta.

Warszawskiej Lidze towarzyszyło międzynarodowe seminarium prowadzone przez prezydenta Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego Hidetakę Nishiyamę. Wzięło w nim udział ponad 300 karateków z Polski oraz z Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech, Węgier, Słowenii, Serbii i Czarnogóry oraz Ukrainy.