Ilu jest chętnych na Żurawskiego?

W czerwcu Maciej Żurawski ma opuścić mistrza Polski. W Krakowie wciąż wymienia się inny klub, który chce go kupić, a to Everton, a to Bayer Leverkusen. - Na razie jest tylko jedna oferta, Trabzonsporu - wzdycha prezes Wisły Janusz Basałaj.

- Maciek do tego stopnia jest już zdesperowany, by odejść z Wisły, że na moje "dzień dobry" odpowiada: "Czy były jakieś telefony w mojej sprawie?" - mówi prezes Basałaj.

Szefostwo krakowskiego klubu już zimą, gdy fiaskiem zakończyły się negocjacje z Trabzonsporem (Turcy nie byli w stanie przedstawić gwarancji bankowych na 3 mln euro, które mieli dać za napastnika Wisły), obiecało 29-letniemu piłkarzowi, że sprzeda go latem.

Tylko gdzie? Właściwie na każdym meczu ligowym kapitana Wisły obserwują zagraniczni menedżerowie. Turcy z Trabzonu oglądali go w meczu derbowym z Cracovią, później rozmawiali z prezesem Basałajem. Nieoficjalnie wiadomo, że próbowali zbić cenę z 3 mln.

Na spotkaniu z Zagłębiem Kenneth Moyes - brat menedżera Evertonu - oglądał "Żurawia" i ten mu się podobał.

Na rynku niemieckim i austriackim działa firma Advance Sport z Adamem Mandziarą. Mandziara ostatnio nawiązał współpracę ze zwolnionym z Wisły wiceprezesem Zdzisławem Kapką i to on na spotkanie z Odrą przywiózł wysłannika FC Köln.

- Pooglądał, podzwonił, z tego co wiem, to Maciek mu się spodobał - opowiada Basałaj.

Mandziara zainteresował Żurawskim i Tomaszem Frankowskim Austrię Wiedeń, która podobno za duet wiślaków jest gotowa zapłacić 4 mln euro.

Klub Bundesligi Bayer Leverkusen, w którym gra Jacek Krzynówek, szuka partnera dla Dymitara Berbatowa. Wysłannicy Bayeru mają trafić również do Krakowa.

Wiślacy mają dobry kontakt z klubem FK Moskwa, który jest rewelacją nowego sezon rosyjskiej ligi (po ośmiu kolejkach wyprzedza go tylko Spartak). FK jest zadowolony z pozyskanego z Krakowa stopera Mariusza Jopa. Spore nadzieje pokładają też w Damianie Gorawskim, który wyleczył ostatnio zapalenie ścięgna Achillesa. Teraz chcą ponoć Żurawskiego. O napastnika z Krakowa stara się też CSKA Moskwa.

- Informacji o takich ofertach będzie jeszcze z 25 - bagatelizuje Basałaj. - Mówić i pisać można wszystko. Z klubów, które pytają o Żurawskiego, ułożyć by można Euroligę, ale na moim stole jest tylko jedna oferta - Trabzonsporu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.