Radomscy karatecy na podium

Drugie miejsce na ogólnopolskim turnieju we Włodawie zajął Łukasz Guzik z Dragon Klub Kyokushin Karate Radom. Trzeci był jego kolega klubowy Daniel Chodyra

W imprezie wystartowała grubo ponad setka zawodników reprezentujących najlepsze ośrodki w Polsce. W doborowej stawce znalazło się sześciu przedstawicieli radomskiego Dragona. Najlepiej z tej grupy spisał się Łukasz Guzik, który w wadze ciężkiej dotarł aż do finału. Po drodze, jednogłośnie na punkty pokonał Pawła Trzecińskiego z Warszawy i Macieja Dąbrowskiego z Białegostoku. W pojedynku o prymat radomianin zmierzył się z aktualnym reprezentantem Polski - Piotrem Polewiakiem z Chrzanowa. Walka finałowa był tak wyrównana i emocjonująca, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Również po niej sędziowie nie byli jednogłośni, ale uznali, że wygrał Polewiak. - Zarówno sędziowie, jak i widzowie uznali tę walkę najlepszym pojedynkiem turnieju - informuje trener i właściciel Dragona Mirosław Guzik. - Łukasz był naprawę bardzo blisko triumfu.

Z radomskich karateków udanie zaprezentował się także Daniel Chodyra, który był trzeci w wadze do 75 kg. Trzeci z seniorów Łukasz Hernik musiał w wadze ciężkiej uznać wyższość Macieja Dąbrowskiego.

We Włodawie Dragona reprezentowała także trójka kadetów. O krok od podium był Mateusz Guzik, który w kategorii wiekowej 12-latków zajął piąte miejsce. Szymon Panek i Mateusz Szczęk pożegnali się z turniejem w eliminacjach. - Dla wszystkich zawody były nowym doświadczeniem, a dla dzieci sporym przeżyciem. Po walkach odbyła się soyanara, czyli wspólny poczęstunek nad jeziorem Białym - relacjonuje Mirosław Guzik.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.