Płockie lekkoatletki kopią piłkę

Na co dzień biegają, skaczą, rzucają. Teraz pograły jeszcze w piłkę i to z jakim efektem. Dziewczęta z płockiego Gimnazjum nr 1 wygrały rejonowy finał piłkarskich piątek i zagrają w VII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W sumie brzmi to jak żart, choć wszystko odbyło się jak najbardziej na serio. Same mówią na siebie "skórokopki". To dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Płocku, które na co dzień uczą się w klasach sportowych o profilu lekkoatletycznym. Jednak prowadzone przez swojego trenera Piotra Mieszkowskiego, dla zabawy i relaksu, czasem grają w piłkę. Okazuje się, że z powodzeniem. Do Gostynina na finał piłkarskich piątek wcale nie jechały jako faworytki. W eliminacjach w Płocku zajęły dopiero drugie miejsce, za dziewczętami z Gimnazjum nr 8.

Teraz obie drużyny rywalizowały w różnych grupach. W grupie B G-8 szło jak burza wygrywając dwa pierwsze mecze z Pacyną 3:0 i Borkowem 2:0. Niespodziankę sprawił zespół z Dobrzykowa, który w ostatnim meczu grupowym pokonał faworytki 2:1. W grupie A nasze "skórokopki" zaczęły od wygranej ze Szczutowem. W drugim był bezbramkowy remis z Białotarskiem, a w trzecim zwycięstwo 2:1 z Bielskiem. Z najlepszą zaliczką punktową (po 3 pkt), obok koleżanek z Dobrzykowa, awansowały do finału. Drużyny G-8 i Szczutowa rozpoczynały finał z zerową ilością punktów. To okazało się wiążące dla końcowego układu tabeli. Bo przy takich wynikach - G-1 zremisowało z Dobrzykowem i G-8, a Szczutowo wygrało z Dobrzykowem i przegrało z G-8 - to drużyna Mieszkowskiego zajęła pierwsze miejsce i awansowała do VII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zespole G-1 zagrały: Marta Rutkowska (na pierwszym planie), Katarzyna Terebus, Paulina Wójcik, Izabela Flak, Joanna Sobótka, Elżbieta Malinowska, Karolina Zaręba, Monika Szechlecka.