Biegaczki z G 1 najlepsze na Mazowszu

Szybka, płaska trasa na terenie MOSiR-u w Ostrołęce sprzyjała ?dzieciom stadionu", jak same siebie nazwały dziewczęta z grupy Piotra Mieszkowskiego

Szybka, płaska trasa na terenie MOSiR-u w Ostrołęce sprzyjała "dzieciom stadionu", jak same siebie nazwały dziewczęta z grupy Piotra Mieszkowskiego. Na starcie finału spotkało się 12 najlepszych szkół Mazowsza. Prym miały wieść medalistki sprzed roku, czyli uczennice Gimnazjum z Jedlińska i Gimnazjum nr 35 z Warszawy, najgroźniejsze przeciwniczki płocczanek. Przez dwa lata dziewczęta z G 1 stawały na najniższym stopniu podium. W tym roku zapowiadały walkę o złoto. I od samego startu, od pierwszej zmiany, widać było ich determinację i wiarę w zwycięstwo. Pobiegły znakomicie, kończąc zmiany albo na pierwszym miejscu, albo w ścisłej czołówce biegu. W połowie wyścigu wyszły jednak na prowadzenie, którego nie oddały do końca.

Bardzo dobry występ w finałach mazowieckich odnotowały podopieczne Wojciecha Lewandowskiego. Sztafeta SP 6, złożona w większości z uczennic klas piątych, zajęła szóste miejsce. - To jest nasz sukces - zaznacza Lewandowski. - Miałem najmłodszą drużynę na tych zawodach. A przecież dziewczyny pokazały, jak duże rezerwy w nich jeszcze drzemią. Już obiecują, że za rok zdobędą medal.