Piłka nożna. Przed 24. kolejką spotkań w IV lidze

W najbliższy weekend na Stradomiu dojdzie do derbowego spotkania KS Włodar Częstochowa - Lotnik Koscielec. Pozostałe drużyny z naszego regionu czekaja wyjazdy. Lider tabeli - Raków Częstochowa, wybiera się do Sosnowca

Lotnik Kościelec po dwudziestu jeden kolejkach wygrał drugi mecz w sezonie. Teraz w derby regionu zagra na Stradomiu z KS Włodar Domex. Czy częstochowianie mogą obawiać się o punkty?

Jesienne spotkanie między tymi drużynami zakończyło się skromnym zwycięstwem Włodara 2:0. Skromnym, bo w pierwszej części sezonu kościelczanie doznawali wysokich porażek. Piłkarze Lotnika zagrali wtedy jednak bardzo zmobilizowani i częstochowianie musieli się sporo namęczyć aby wywieźć z Kościelca punkty.

W rundzie rewanżowej gracze trenowani przez Adriana Pasiekę prezentują się o niebo lepiej. Gdyby nie kłopoty kadrowe to kościelczanie mieliby zapewne więcej punktów. Uwagę zwraca jednak ostatnie zwycięstwo Lotnika 6:4 z MKS-em Sławków. Czy ono oznacza, że teraz o punkty z nimi będzie o wiele trudniej?

- Absolutnie nie boimy się rywali - mówi wiceprezes KS Włodar Domex Edward Flis. - Nasi zawodnicy w każdym meczu grają o premie i nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli stracić z nimi punkty. Myślę, że był to jednorazowy wyskok. Na prośbę gości przełożyliśmy mecz na godz. 13. Lepiej dla kibiców będzie, jak rywale przyjadą w jedenastoosobowym składzie niż w dziesięciu lub mniej.

Na wyjazdy udadzą się pozostali nasi reprezentanci. Raków zmierzy się w Sosnowcu z Czarnymi. Częstochowianie w środę odpadli z Pucharu Polski i teraz mogą się skupić na lidze. Podstawowym graczom trener Andrzej Samodurow w spotkaniu z Grunwaldem dał odpocząć. Dlatego od zawodników należy oczekiwać, że w Sosnowcu staną na wysokości zadania. Na dzień dzisiejszy mają dwanaście punktów przewagi na GKS-em Tychy, który w środę wygrał w zaległym spotkaniu z Górnikiem II Zabrze 5:1. Częstochowianie są już jedną nogą w barażach. Oprócz weekendowej kolejki do rozegrania pozostało tylko sześć rund.

O trzy punkty muszą również zagrać MKS Myszków i Sparta Lubliniec. Obydwa kluby cały czas uciekają od strefy spadkowej. Myszkowianie zaprezentują się w Gliwicach z Carbo, a Sparta gościć będzie w Zabrzu. - Z rezerwami Górnika, choć są niżej w tabeli, czeka nas trudny mecz - mówi trener Sparty Kazimierz Dorożyński. - Będziemy cieszyć się nawet z remisu.

Pozostałe mecze: Slavia Ruda Śląska - Źródło Kromołów, MKS Sławków - Szombierki Bytom, Sarmacja Będzin - Śląsk Świętochłowice, Rozbark Bytom - GKS Tychy.