Piłka nożna. Raków odpadł z Pucharu Polski

Piłkarze Rakowa szybko żegnają się z Pucharem Polski. W środę przegrali na wyjeździe z Grunwaldem Ruda Śląska 0:2 i odpadli z rozgrywek

Częstochowianie najwyraźniej doszli do wniosku, że najważniejsze są rozgrywki ligowe i walka o awans do III ligi. W składzie byli głównie rezerwowi. Z podstawowych zawodników trener Andrzej Samodurow postawił tylko na Mariusza Przybylskiego. Pozostali w większości nie występowali jeszcze podczas tego sezonu w pierwszym składzie Rakowa.

- Nie odpuściliśmy tego meczu - powiedział trener Samodurow. - Mamy długą ławkę rezerwowych i ci zawodnicy musieli kiedyś dostać szansę gry. Jednak chcemy się skupić na lidze. Przed nami mecz w weekend, a w następną środę gramy też zaległą kolejkę. Musieliśmy wybrać mniejsze zło.

Przed meczem to Raków był faworytem. W lidze w tabeli prowadzi z dużą przewagą nad rywalami i jest blisko baraży o III ligę, pucharowi przeciwnicy w II grupie śląskiej skupiają się na obronie przed spadkiem.

Raków w 18. minucie przegrywał 0:1. Widać był brak zgrania częstochowian, bo nie potrafili wypracować groźnych sytuacji pod bramką rywali. - Drugą bramkę straciliśmy po indywidualnej akcji jednego z graczy gospodarzy - relacjonuje trener Samodurow. - Szkoda, bo w drugiej połowie lekka przewaga należała do nas. Grunwald wykorzystał jednak chwilę naszej nieuwagi, skontrował i podwyższył wynik na 2:0.

Grunwald 2 (1)

Raków 0 (0)

Bramki: 1:0 Kosiak (18.), 2:0 Kasprzyk (61.)

Raków: Siwy - Susek, Przybylski, P. Kowalczyk, Lechowski, Lenartowski (60. Mikołajczyk), Adamczyk (A. Kowalczyk), Lisowski, Bielecki, Popko, Nowak (60. Witczyk).

Drugi nasz reprezentant - Sparta Lubliniec - w ostatniej chwili przełożył swój mecz z Polonią Bytom na 25 maja.