KOSZYKÓWKA. Mistrzostwa uniwersytetów

Koszykarze Uniwersytetu Rzeszowskiego wywalczyli złoty medal Mistrzostw Polski Uniwersytetów, które odbyły się w stolicy Podkarpacia

W turnieju wystartowało 14 drużyn. Ekipa Uniwersytetu Rzeszowskiego w fazie grupowej wygrała wszystkie swoje. W ćwierćfinale podopieczni trenera Jacka Krawczyka pokonali akademików z Torunia 98:59. W meczu półfinałowym wygrali z Uniwersytetem Szczecińskim 97:76, a w finale nie dali większych szans reprezentantom Zielonej Góry.

Koszykarze Uniwersytetu Rzeszowskiego zagrali w składzie: Daniel Puchalski, Vitaliy Kovalenko, Paweł Lenik , Marek Osiniak, Michał Baran, Damian Kostka, Jerzy Koszuta, Szymon Skop, Damian Kielar, Adrian Czerwonka, Radosław Wlaź, Robert Rydz.

WYNIKI FINAŁÓW

Finał: Rzeszów- Zielona Góra 99:77. O 3. miejsce: KUL Lublin- Szczecin 78:91. O 5. miejsce: Poznań - Toruń 63:61. O 7. miejsce: UMCS Lublin - Katowice 90:80. O 9. miejsce: Warszawa - Wrocław 91:82. O 11. miejsce: Gdańsk - Białystok 86:70. O 13. miejsce: Olsztyn - Łódź 83:68.Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Vasyliy Kovalenko (Rzeszów), najlepszym strzelcem Jakub Drozd (UMCS Lublin), a rozgrywającym Marek Łukomski (Szczecin). Za trzy punkty najlepiej rzucał zielonogórzanin Sławomir Buczyniak.