Druga flota regatowa

Flotę składającą się z 30 łódek klasy Omega będzie miało Giżycko. Jedna taka już jest na Warmii i Mazurach - we Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach

Firma Akwen z Giżycka kończy właśnie laminowanie i montaż 30 nowych łódek klasy Omega. Forma dna została "zdjęta" z Omegi regatowej, a pokład wykonany został według pomysłu konstruktorów giżyckiej firmy i spełnia przepisy klasy Omega Standard.

- Łódki będą stały w jednym z portów w okolicach Giżycka i na pewno nad Niegocinem - mówi Piotr Gryka, współwłaściciel Akwenu. - A gdzie konkretnie, będziemy wiedzieli za kilka dni, po zakończeniu negocjacji co do warunków cumowania łodzi.

Giżyckie Omegi są wykonane solidnie i z dobrych materiałów. Wszystkie 30 łódek pochodzi prosto z formy i będzie to ich pierwszy sezon na wodzie

Akwen zamierza wykorzystywać flotę w podobny sposób jak Intercommerce z Mikołajek. Będzie można zarezerwować łódki do regat, imprez integracyjnych lub wynająć łódkę na godziny czy doby. Istnieje też opcja zmówienia sobie regat w każdym wskazanym miejscu w kraju.

- Pierwsze regaty na naszych łódkach odbędą się 21 maja na Niegocinie z udziałem pół tysiąca żeglarzy - pracowników i gości jednego z centralnych banków - mówi Piotr Gryka.

Omega

Jacht skonstruowany przez Juliusza Sieradzkiego w 1942 roku, szybki, zwrotny, lekki, sprawdzony przez dziesięciolecia podczas szkoleń i regat. Omega jest jachtem z duszą. Idealna do rejsów i regat integracyjnych. Łatwa do prowadzenia. Na tym jachcie wykształciły się pokolenia żeglarzy.

Omega ma długość 6,20 metrów, szerokość 1,80, powierzchnię żagli 16 mkw., waży 320 kilogramów, załoga to 3-4 osoby, wysokość masztu 8,30 m.