Wisła wyjechała do Szczecina

- Nie chcę zdradzać, kto zagra przeciw Pogoni. Chodzi mi o wyrobienie nawyku, że 18 piłkarzy jest w pełnej gotowości meczowej. To musi być normą, jeśli marzymy o jakichkolwiek wynikach na poziomie europejskim - podkreśla trener Werner Liczka. Wczoraj z całą ekipą udał się do Szczecina na środowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski.

W konfrontacji z Pogonią Liczka nie będzie mógł wpuścić na boisko kontuzjowanych Marka Zieńczuka (wczorajsze USG wykazało krwiaka na przyczepie mięśni) i Arkadiusza Głowackiego (problemy ze ścięgnem Achillesa). W tej sytuacji zanosi się na rewolucyjne ustawienie defensywy. Na pozycji stopera ma zadebiutować... Marcin Baszczyński. Jego miejsce na prawej obronie zajmie Vlastimil Vidliczka. W ataku od początku meczu zobaczymy Pawła Brożka, który zastąpi najpewniej Tomasza Frankowskiego. - Tomek odczuł bieganie po ciężkiej murawie stadionu Cracovii, trenuje normalnie, ale opiekują się nim też masażyści - powiedział szkoleniowiec lidera ekstraklasy.

W kadrze pierwszego zespołu w Szczecinie zadebiutuje młody stoper drużyny rezerw Adam Kokoszka. Z kolei na lewej pomocy Zieńczuka zastąpi Nikola Mijailović, któremu w trakcie derbów odezwał się stary problem z kolanem. "Niko" to jednak twardy człowiek i obiecuje pozbierać się do środy. Wczorajsze zajęcia skończył nieco wcześniej niż reszta ekipy. Krócej trenował też Jacek Kowalczyk, a wcale nie ćwiczył Aleksander Kwiek (potłuczone plecy po meczu Wisła II - Hutnik), który jednak wyjechał do Szczecina.

Dzisiaj po południu wiślacy będą trenować już na stadionie Pogoni. Na jutrzejszy mecz kibice Wisły mają wstęp za darmo. To rewanż "portowców" za podobny gest Wisły SSA w stosunku do szczecinian, którzy przyjechali do Krakowa na niedawny mecz ligowy.

Gdy Maciej Żurawski i spółka spożywali kolację przed odjazdem na pociąg, w klubie pojawili się członkowie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. W podzięce za zwycięstwo w derbach postawili piłkarzom po piwie (trener Liczka zgodził się). - Specjalnie wybraliśmy Carlsberga, bo to sponsor Ligi Mistrzów. Trzeba zacząć myśleć o tych rozgrywkach - powiedział do piłkarzy prezes SKWK Piotr Wawro.

Copyright © Agora SA