Kolejne medale Wielkopolan w Olimpiadzie M³odzie¿y

Trzy z³ote medale to weekendowy dorobek Wielkopolan w Ogólnopolskiej Olimpiadzie M³odzie¿y ?Lubelszczyzna 2005?.

Najwięcej medali, bo aż pięć, przywieźli z Zamościa bokserzy. Bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza pięściarze Sokoła Słupca - dwóch zdobyło medale (Kamil Goiński złoto, a Bartosz Szczygielski srebro), ale dobra postawa ich kolegów pozwoliła klubowi ze Słupcy zająć drugie miejsce w rankingu klubowym. Dwa medale wywalczyły też poznańskie szablistki.

Boks

Pięć razy na podium stawali wielkopolscy bokserzy w turnieju pięściarskim. Najlepszym bokserem w kategorii 75 kg został Kamil Goiński z Sokoła Słupca, który w finale 3:2 pokonał Michała Łoniewskiego z Kontry Elbląg. Klubowy kolega Goińskiego Bartosz Szczygielski przegrał walkê o złoto w kategorii 80 kg z Arturem Szpilką z Górnika Wieliczka 1:4. Brązowe medale zdobyli: Daniel Majka (Prosna Kalisz) w kategorii 46 kg oraz Jarosław Turlewicz w wadze 50 kg i Sebastian Szymowski w wadze 60 kg (obaj z Sokoła Piła).

Szermierka

Szablistki AZS Poznań (Katarzyna Kędziora, Barbara Mazur i Paulina Kałka) dość nieoczekiwanie pokonały Dragona Łódź. W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobyła Mazur.

Szabliści KKSz Konin (Jakub Kacprzak, Bartosz Jastrzębski, Kacper Jaskólski i Wojciech Pychyński) zdobyli brązowe medale w turnieju drużynowym. Złoto przypadło ekipie MOSiR Sosnowiec.

Tenis stołowy

Pingpongiści Stelli Gniezno (Maciej Karmoliński i Michał Cygan) zajęli trzecie miejsce w turnieju drużynowym. W finale Odra Głoska Księginice pokonała ZKS Zielona Góra.

Zapasy

Bartosz Sikora z Sobieskiego Poznań został mistrzem Polski w stylu klasycznym w wadze do 54 kg. W finale zwyciężył Daniela Rutkowskiego z RTZ Radom.