ASPR Zawadzkie - Wisła Azoty Puławy 29:33 (14:15)

Szczypiorniści Wiły Azotów Puławy, którzy przed tygodniem zapewnili sobie awans do ekstraklasy, na pożegnanie I ligi pokonali ASPR Zawadzkie 33:29

Puławianie od tygodnia świętują wielki sukces, jakim jest wywalczenie już w pierwszym roku gry w I lidze awansu do elity męskiej piłki ręcznej. W sobotę w ostatniej kolejce musieli jednak w wyjazdowym spotkaniu z ASPR Zawadzkie wystąpić w pełnej gotowości i pokazać grę godną zespołu ekstraklasy. Sprawdziły się przedmeczowe przewidywania prezesa Wisły Azotów Jerzego Witaszka. Gospodarzom zależało, aby zapisać na swoim koncie wygraną z najlepszą drużyną naszej grupy I ligi i podeszli do meczu bardzo zmobilizowani. Nasz zespół nie miał taryfy ulgowej i musiał się porządnie przyłożyć, aby na pożegnanie sezonu odnieść zwycięstwo. W pierwszej połowie do 25 minuty gra toczyła się przy przewadze ASPR, która po kwadransie prowadziła nawet różnicą sześciu goli (10:4). Pościg Wisły Azotów był skuteczny, głównie dzięki uszczelnieniu obrony i rozważnej grze w ataku. Na przerwę nasi szczypiorniści schodzili, już prowadząc 15:14.

Druga połowa to początkowo gra bramka za bramkę. W ostatnich 20 minutach puławianie stopniowo przejmowali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Znakomicie zagrał kapitan Wisły Azotów Artur Witkowski, który w końcowych minutach strzelił 8 bramek.

W raz z Wisłą Azotami do ekstraklasy awansował najlepszy zespół drugiej grupy I ligi Traveland Olsztyn.

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska swój mecz ostatniej kolejki ze Stalą Mielec rozegrali u siebie awansem już w czwartek. Przypomnijmy, że pokonali rywali 37:36. Bialczanie już w przedostatniej kolejce, remisując z Vive II Kielce 41:41, zagwarantowali sobie pozostanie w I lidze.