Dziesiąta porazka RKS Radomsko

Radomszczanie byli lepszą drużyną od Ruchu, ale nie potrafili zdobyć gola

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny w meczu z najsłabszym zespołem drugiej ligi był bramkarz. Gdy Sebastian Nowak wszedł po meczu do szatni, koledzy przywitali go brawami. - Po to jest bramkarz, żeby bronić - uśmiechał się Nowak. - Szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że w meczu z Radomskiem będę miał aż tyle pracy.

Nowak musiał się szczególnie napocić broniąc w końcówce spotkania strzały Dawida Wróbla (głową) i Tomasza Walioszczyka, który uderzał zaledwie z kilku metrów. - Chłopak zwyczajnie się przestraszył. Już pewnie widział się w gazetach, myślał, że wykupi cały nakład - żartował ze swojego zawodnika Czesław Palik, szkoleniowiec RKS.

Radomszczanie dobre okazje mieli już przed przerwą. Jeszcze przy bezbramkowym remisie w poprzeczkę trafił Damian Marcioch, a Marek Michalski nie potrafił z metra wepchnąć piłki do pustej bramki. Sytuację sam na sam z Nowakiem zmarnował też Radosław Kowalczyk. - To co wyprawiali moi zawodnicy woła o pomstę do nieba - pieklił się Palik. - Byliśmy dziś blisko pierwszego punktu na wiosnę. Ruch zawdzięcza zwycięstwo bramkarzowi i naszej nieskuteczności - żałował Kowalczyk.

Gospodarze też razili nieporadnością. Dobre okazje zmarnowali Mariusz Śrutwa i Piotr Ćwielong, a w słupek trafił Michał Smarzyński. Jedyną bramkę zdobył niezawodny Śrutwa, który wykorzystał dokładne podanie Krzysztofa Bizackiego i pokonał dobrze broniącego Marcina Mańkę. Napastnik Ruchu miał wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia, ale w 53 min nie wykorzystał rzutu karnego.

W roli szkoleniowca Ruchu debiutował Dariusz Fornalak i mimo wygranej wyglądał na przygnębionego. - Niech się kolega uśmiechnie, za tydzień nikt nie będzie pamiętał o stylu. Punkty się liczą - pocieszał go Palik.

STRZELEC BRAMKI

Ruch: Śrutwa (15.)

SKŁADY

Ruch: Nowak - Kuczma Ż, Sibik (82.Molek), Pokładowski - Foszmańczyk (61.Kaczorowski), Błażejewski, Bizacki, Wawrzyńczok (61.Mosór), Smarzyński - Śrutwa, Ćwielong.

RKS: Mańka - Bugajski, Kowalski, Słupecki - Dopierała, Majak, Michalski, Marcioch, Szymański (71.Wróbel) - Bajdziak (61.Walioszczyk), Kowalczyk Ż

Cytat meczu

Czesław Palik o grze Radosława Kowalczyka, napastnika RKS: - Był jak murzyn na pasach. Pojawiał się i znikał