Legion wygrał z Pyrą Poznań

Koszykarze CA-IB Legionu Legionowo pokonali 98:87 Pyrę Poznań w drugim barażowym meczu o miejsce w I lidze. Decydujący mecz zostanie rozegrany w sobotę w Poznaniu

Legionowi wczoraj grało się ciężko. Do przerwy był remis, a kiedy w trzeciej kwarcie nogę skręcił Andrzej Paszkiewicz, wydawało się, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. - Wtedy jednak ciężar gry wziął na siebie Patryk Andres - relacjonuje trener Legionu Michał Spychała. - Przyspieszał grę, skutecznie wchodził pod kosz, a kiedy trzeba było, odrzucał piłkę na obwód, skąd kilka razy trafiliśmy za trzy punkty.

To właśnie atak był głównym powodem zwycięstwa Legionu. Gospodarze grali odważnie, często wyprowadzali kontry. - To wynikało także z twardej obrony. Ale rzeczywiście, atak był bez zarzutu - przyznał Spychała. Jak ocenia szanse zespołu w decydującym meczu? - Będzie trudno, ale jedziemy powalczyć - zapowiada. Pierwszy mecz Legion przegrał 78:88.

CA-IB Legion Legionowo - Pyra Poznań 98:87. Kwarty: 15:23, 29:21, 24:19, 30:24. CA-IB: Andres 24, Lipiński 19 (3), Makulec 19 (2), Wojdak 11 (2), Paszkiewicz 11 (3) oraz Kobiałko 11 (1), Basiewicz 3, Wójcicki 0.