PIŁKA NOŻNA. III liga

Po porażce w Krakowie z Hutnikiem (0:1) sytuacja rzeszowskiej Stali mocno się skomplikowała. Rzeszowianie tracą do prowadzącej trójki drużyn aż osiem punktów, a do rozegrania pozostało jeszcze siedem meczów. Szanse na walkę Stali o II ligę są tylko iluzoryczne

Po zwycięstwie w dobrym stylu nad Hetmanem w Rzeszowie i sprzyjających Stali rozstrzygnięciach meczów głównych kandydatów do awansu w Rzeszowie znowu pojawił się optymizm. Stal traciła tylko pięć punktów do prowadzących: Heko, Tłoków i Motoru. Rzeszowianie jechali więc do Krakowa walczyć o przedłużenie szansy na walkę o II ligę. I choć stalowcy walczyli jak o życie tym razem fortuna znowu była przeciw nim, a okazji by trafić do siatki Hutnika mieli kilka. Pod koniec pierwszej połowy Wiktor Solarz zmarnował doskonałą sytuację, a w drugiej swoich szans nie wykorzystali: Karol Wójcik i Albert Asseh.

Wynik meczu na 1:0 dla Hutnika ustalił w 54. minucie Grzegorz Jasiak, jeszcze w ubiegłym sezonie piłkarz rzeszowskiej Stali. Jego bramka spowodowała, że marzenia o II lidze piłkarskiej w Rzeszowie chyba trzeba będzie odłożyć. Chyba, bo do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, a walczyć trzeba do ostatniego gwizdka. Stal jednak nie mogłaby sobie pozwolić już na porażki. U siebie wygrywać wszystko, a na wyjazdach wygrać przynajmniej raz i pozostałe mecze co najmniej zremisować. Wydaje się to mało prawdopodbne, ale załóżmy. W takim układzie rzeszowianie zdobyliby jeszcze 17 punktów. Przynajmniej dwaj rywale musieliby zacząć grać bardzo słabo. To też jest mało prawdodpodobne, ale w sporcie wszystko jest możliwe nawet to by Stal zagrała jeszcze w tym sezonie w barażach.

Z KIM ZAGRA STAL:

Pogoń Staszów (dom), Wierna Małogoszcz (dom), Kmita Zabierzów (wyjazd), Heko Czermno (dom), Lewart Lubartów (wyjazd), Stal Stalowa Wola (dom), Pogoń Leżajsk (wyjazd).

A Z KIM RYWALE:

Heko Czermno:

Motor Lublin (dom), Lewart Lubartów (wyjazd), Stal Stalowa Wola (dom), Stal Rzeszów (wyjazd), Wisła II (dom), Pogoń Staszów (wyjazd), Górnik Wieliczka (dom)

Motor Lublin:

Heko Czermno (wyjazd), Pogoń Leżajsk (wyjazd), Tłoki Gorzyce (wyjazd), Polonia Przemyśl (dom), Hetman Zamość (wyjazd), Hutnik Kraków (dom), Wierna Małogoszcz (wyjazd).

Tłoki Gorzyce:

Kmita Zabierzów (wyjazd), Sandecja Nowy Sącz (wyjazd), Motor Lublin (dom), Pogoń Leżajsk (wyjazd), Polonia Przemyśl (wyjazd), Hetman Zamość (dom), Hutnik Kraków (wyjazd).

Wyniki meczów 23. kolejki: Tłoki Gorzyce - Górnik Wieliczka 1:0, Hutnik Kraków - Stal Greinplast Rzeszów 1:0, Heko Czermno - Pogoń Leżajsk 5:1, Kmita Zabierzów - Lewart Lubartów 3:0, Wierna Małogoszcz - Stal Stalowa Wola 0:0, Hetman Zamość - Wisła II Kraków 1:0, Polonia Przemyśl - Pogoń Staszów 2:1, Motor Lublin - Sandecja Nowy Sącz 5:0.