Lewart walczy

Broniący się przed spadkiem piłkarze Lewartu Lubartów, odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Zespół trenera Arkadiusza Smolarza wygrał u siebie z Wierną Małogoszcz 1:0

W Lewarcie z powodu kontuzji nie zagrali bramkarz Mateusz Karnas i obrońca Marcin Nowak. Mimo wszystko lubartowianom udało się wygrać. Zwycięska bramka padła już w drugiej minucie spotkania, a jest strzelcem był Łukasz Kaciczak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Borysa Kaczmarskiego. Po przerwie inicjatywę przejęli goście i mieli okazję do wyrównania, ale piłka po ich uderzeniach dwukrotnie trafiła w poprzeczkę.

Nadal niepokonani

W sobotę spotkały się dwie niepokonane wiosną drużyny i rozegrały dobry mecz. W 19. min centrę Piotra Powroźnika źle wykończył Maciej Musiał. Po chwili Paweł Zajączkowski, ale piłkarz Motoru trafił piłką w słupek. W 69. min Artur Skiba wbiegł w pole karne lublinian i gdyby dokładniej zagrał do Konrada Cebuli, miejscowi cieszyliby się z prowadzenia. Dziesięć minut później role się odwróciły. Grzegorz Szymanek świetnym podaniem do Jakuba Ławeckiego nadał szybkości kontrze Motoru, ale jego partnera powstrzymał Paluch, wyłuskując mu piłkę spod nóg odważnym wyjściem. - Mecz był emocjonujący, obie drużyny mogły strzelić po dwie bramki, ale nie grzeszyły skutecznością. Z drugiej strony, gdyby Skiba trafił - mogliśmy wracać nawet bez punktu - podsumował Jerzy Krawczyk, trener Motoru.