Wyniki 23. kolejki III ligi

Piłkarze drugiej drużyny Lecha wygrali w Toruniu z dotychczasowym liderem 3:1. Zawodnicy Mieszka nie potrafili strzelić gola rezerwom Pogoni, choć goście przyjechali do Gniezna bez bramkarza!

Warta Poznań rozegrała swój mecz z Turem Turek już w piątek - na wyjeździe wygrała 1:0.

Mieszko Gniezno - Pogoń II Szczecin 0:0

Piłkarze Mieszka nie potrafili strzelić gola rezerwom Pogoni, choć w bramce szczecinian stał... lewy obrońca Brazylijczyk Rodrigo. Stało się tak dlatego, że dwóch bramkarzy pierwszego zespołu pojechało na zgrupowanie, a trzeci dostał powołanie do kadry U-19. Mimo że u Rodrigo widać było braki w bramkarskim rzemiośle, nie wpuścił gola.

Przez cały mecz ogromną przewagę mieli gospodarze. Pogoń ograniczała się do wybijania piłki z okolic własnego pola karnego. Goście oddali w całym meczu tylko jeden celny strzał. Najbliżsi strzelenia gola dla Mieszka byli Michał Król (w 73. min strzelił z pięciu metrów w nogi Rodrigo) i Szymon Pawłowski (w 86. min trafił piłką w słupek).

Mieszko: Bachorz - Piotrowski, Urbaniak, Zieniuk, Chrzanowski Ż, Gąsiorowski (57. Konicki) - Ludwiczak (57. Pawłowski), Kuźmińczuk, Iwanicki Ż - Kuczyński (85. Car), Król (75. Piechowiak).

Toruński KP - Lech II Poznań 1:3

Zwycięstwem nad dotychczasowym liderem piłkarze drugiej drużyny Lecha oddalili od siebie wizję spadku z III ligi. Poznaniacy strzelali gole po przerwie, kiedy na boisku byli już najlepsi w sobotę Matias Favano (Argentyńczyk nabawił się jednak kontuzji kolan) i Ibo Savaneh. Obaj technicznie o klasę przewyższali rywali. Po bramce strzelonej przez czarnoskórego napastnika Lecha torunianie rzucili się do ataku, ale "dobił" ich jeszcze gol Łukasza Paulewicza.

Bramki dla Lecha: Buzała (71.), Savaneh (86.), Paulewicz (90.)

Lech: Janicki - Marciniak, Lewandowski, Strugarek, Telichowski Ż - Paulewicz, Mazgaj (75. Chmielewski), Goliński (46. Favano), Wilk (46. Savaneh) - Buzała, Łukasik (77. Stachowiak).

Flota Świnoujście - Obra Kościan 2:0

Gospodarze strzelali bramki na początku pierwszej połowy i tuż przed jej końcem. Kiedy Obra przegrywała 0:2, zaczęła atakować. Dwa razy groźnie na bramkę rywali strzelał Gerard Putz, ale najbliższy strzelenia gola był Damian Dudziński. Napastnik z Kościana w 75. min uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w słupek.

Obra: Brzostowski - Sołtysiak, Gendek Ż, Putz Ż (75. Bonkowski), Przybyła - Szpilewski Ż (46. Sikora), Jasiński, Łuczak, Wojciechowski Ż - Dudziński, Marek.

Lechia Gdańsk - Amica II Wronki 1:0

- U nas takiego dopingu [mecz oglądało ponad 3 tys. kibiców - przyp. red.] nie ma nawet w pierwszej lidze, kiedy gramy z Wisłą czy Legią - powiedział trener rezerw Amiki Roman Kabaciński. Zwycięstwo Lechii nad Amicą dało gdańszczanom awans na pierwsze miejsce w tabeli. Wronczanie grali dobrze, zwłaszcza przed przerwą, kiedy Tomasz Szczepan i Tomasz Lisowski zmarnowali stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Po przerwie dominowała Lechia, świetną partię rozgrywał zwłaszcza Sławomir Wojciechowski. To po jego centrze z rzutu wolnego zwycięską bramkę strzałem głową zdobył Sebastian Fechner.

Amica: Binkowski - Lisowski, Wołakiewicz, Łożyński, Pek Ż - Łudziński, Szczepan (75. Borys), Nowak Ż, Tarnowski - Nadworny Ż, Bieniek (73. Grzybowski).

Pozostałe wyniki: Tur Turek - Warta Poznań 0:1 (mecz rozegrano w piątek), Unia Tczew - Odra Chojna 3:2, Chemik Bydgoszcz - Unia Janikowo 0:0, Kotwica Kołobrzeg - Kaszubia Kościerzyna 2:0.