Chemik - Unia Janikowo 0:0

Bez bramek zakończył się pojedynek Chemika Bydgoszcz z Unią Janikowo. To gospodarze mieli jednak więcej okazji do strzelenia gola

- Jestem zadowolony z gry i z wyniku w sumie też. Żałuję, że nie wykorzystaliśmy dobrych okazji - powiedział po meczu trener Chemika Piotr Gruszka.

Unię skrzywdził w 32 minucie sędzia Piotr Siedlecki z Warszawy. Pomocnik Chemika, Piotr Krysiak, przy wyskoku do piłki dotknął ją ręką. Powinna być jedenastka. - Nie komentuję dcyzji sędziego, ale wszyscy widzieli rękę w polu karnym. A nam w całym meczu zabrakło agresji - mówi szkoleniowiec Unii Czesław Jakołcewicz.

Potem już znacznie częściej i lepsze okazje mieli bydgoszczanie, ale świetnie bronił Maciej Zając. W 45 min Sebastian Zieliński, będąc 5 metrów od bramki Unii, oddaje dwa strzały, które dwukrotnie blokuje Marcin Kaźmierczak. W 62 min Paweł Olszewski podaje Kozłowskiemu, który z 12 metrów oddaje strzał na bramkę, Zając wybija piłkę na rzut rożny. Potem ostre uderzenie Zielińskiego w samo okienko bramkarz Unii wybija nad poprzeczkę. Ostatnie 10 minut meczu toczyło się na połowie Chemika, ale bydgoszczanie groźnie kontratakowali.

Jeszcze w 91. a potem w 93 min dwie okazje miał Kozłowski. Raz strzelił 2 metry nad bramką, a za drugim razem Zając znowu był na posterunku.

Wynik meczu

CHEMIK - UNIA JANIKOWO 0:0

Chemik: Gajewski, Wolski, Szpejna, Pruss, Raszka, Zieliński (87. Kempa), Olszewski, Krysiak (69. Rekowski), Kozłowski, Korecki (89. Kaszczyszyn), Zarembski (85. Cyrankiewicz)Unia: Zając- Turkowski, Thiede, Wódkiewicz- Kikowski (82. Gnegne), Kaźmierczak, Krysiak, Abbott, Młodzieniak (56. Wojciechowski)- Filipek (56. Jarmuż), Rasić.

Żółte kartki: Krysiak, Wolski, Rekowski - Jarmuż

TKP TORUŃ - LECH II POZNAŃ 1:3

Pozostałe wyniki: Flota Świnoujście - Obra Kościan 2:0, Tur Turek - Warta Poznań 0:1, Mieszko Gniezno - Pogoń II Szczecin 0:0, Lechia Gdańsk - Amica II Wronki 1:0, Unia Tczew - Odra Chojna 3:2, Kotwica Kołobrzeg - Kaszubia Kościerzyna 2:0,

3. Unia J. 22 41 40-23 7-2-2 27-16 5-3-3 13-7

10. Obra 22 28 29-33 7-2-2 21-11 1-2-8 8-22