Żużlowcy RKM-u Rybnik przed meczem z Sipmą Lublin

Żużlowcy RKM-u Rybnik wciąż czekają na pierwsze tej wiosny wyjazdowe zwycięstwo. Kolejna szansa już w niedzielę. Na torze w Lublinie ?Rekiny? powinny się najbardziej obawiać tajnej broni lubelskiej drużyny - Szweda Niklasa Klingberga.

Działacze Sipmy Lublin od czwartku zabiegają o pozyskanie szwedzkiego żużlowca.

Jest jednak mały problem, Klingberg ma na niedzielę zaplanowany start w lidze niemieckiej.

Klingberg zastąpiłby Duńczyka Jespera Jensena, który spisuje się w lidze fatalnie. Sipma nie wygrała jeszcze w tym roku meczu.

"Rekiny" mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. W naszym zespole ponownie wystąpi Niels-Kristian Iversen, który przyjechał do Rybnika już w czwartek. Duńczyk po dwóch dotychczasowych startach ma średnią meczową zaledwie 6,5 pkt. - Liczę na to, że Iversen wypadnie lepiej niż ostatnio. Jeśli znowu zawiedzie, w kolejnym spotkaniu z Ostrowem wystąpi Rosjanin Renat Gafurow - twierdzi szkoleniowiec "Rekinów" Czesław Czernicki. W miejsce Łukasza Romanka (w ostatnim spotkaniu z Opolem zdobył tylko 3 pkt.) wystąpi Rafał Szombierski, który zakupił ostatnio dwa nowe silniki. Trener Czernicki liczy również na juniora Patryka Pawlaszczyka, który w czwartek podczas półfinału młodzieżowych mistrzostw Polski par spisał się bardzo dobrze i zdobył 11 pkt. Spotkanie w Lublinie rozpocznie się już o godz. 14. Mecz będzie monitorowany przez firmę, która obsługuje także mecze Górnika Łęczna. Wczesna godzina rozpoczęcia spotkania jest spowodowana tym, że piłkarze z Łęcznej także 1 maja rozegrają mecz na własnym stadionie i firma monitorująca oba mecze musi mieć czas na przetransportowanie urządzeń z Lublina do Łęcznej oraz zainstalowanie ich na stadionie Górnika.

Przypuszczalne składy. RKM: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Zbigniew Czerwiński, 3. Roman Chromik, 4. Rafał Szombierski, 5. Roman Poważny, 6. Patryk Pawlaszczyk, 7. Wojciech Druchniak. Sipma: 9. Tomasz Piszcz, 10. Daniel Jeleniewski, 11. Niklas Klingberg lub Jesper Jensen, 12. Mariusz Franków, 13. Adam Pietraszko, 14. Kacper Kępa, 15. Krzysztof Dominiczak.