III liga piłki nożnej

Walczący o awans do II ligi piłkarze Motoru nie zwalniają tempa. Tym razem lublinianie bez problemu pokonali Pogoń Staszów 4:1, sprawiając jednocześnie prezent imieninowy trenerowi Jerzemu Krawczykowi

W pierwszej połowie gospodarze nie mogli sobie poradzić ze skomasowaną defensywą Pogoni. Co więcej goście po strzale Przemysława Rzepy objęli w 40. minucie prowadzenie. Na szczęście tuż przed zmianą stron Grzegorz Szymanek doprowadził do wyrównania, a zaraz po przerwie, Paweł Maziarz zdobył drugiego gola dla Motoru. Z upływem czasu przewaga lublinian rosła, a gościom rzadko udawało się przekroczyć połowę gospodarzy. W 57. minucie bardzo dobrze grający Paweł Zajączkowski strzelił trzecią bramkę dla Motoru, a wynik spotkania na 4:1 ustalił Piotr Jaroszyński. - Trudno w naszym przypadku mówić o grze - podsumował Witold Złotnik, trener Pogoni. - Jesteśmy drużyną, która nie trenuje i spotyka się tylko na meczach. Nadal nie są rozwiązane sprawy finansowe i trudno powiedzieć, co będzie dalej. Oczywiście gospodarze wygrali jak najbardziej zasłużenie.

Podczas meczu miał miejsce przykry incydent - mianowicie z szatni gości zginęła pewna suma pieniędzy. - Nie dość, że nam nie płacą, przegraliśmy spotkanie, to jeszcze nas okradli - mówił zdenerwowany Andrzej Kaznecki. - Jak się nie wiedzie, to się nie wiedzie...

Hetman z tarczą

Piłkarze Hetmana Zamość pokonali na własnym boisku walczącą o utrzymanie Stal Stalowa Wola 2:0. Było to najlepsze spotkanie w wykonaniu gospodarzy w tej rundzie. Prowadzenie uzyskał, po podaniu Bartosza Szepety, Tomasz Albingier. Drugiego gola, po dośrodkowaniu Szepety, efektowną przewrotką strzelił Mariusz Pliżga.

Piłkarze Lewartu od 14 sierpnia nie wygrali na wyjeździe. Tym razem było podobnie. Zawodnicy Hutnika zdobyli dwa piękne gole. W 54. minucie Rafał Kwieciński spoza pola karnego huknął lewą nogą prosto w okienko. Nieco później wyczyn kolego skopiował Piotr Madejski. - W pierwszej połowie graliśmy naprawdę przyzwoicie pod względem taktycznym - stwierdził Arkadiusz Smolarz, trener Lewartu. - A w pierwszym kwadransie drugiej połowy wszystko się nam posypało. W końcówce doszliśmy trochę do głosu, mieliśmy stały fragment, sytuację sam na sam. Zabrakło dwóch kluczowych zawodników: Rafała Szczawińskiego i Borysa Kaczmarskiego, a zmiennicy nie umieją jeszcze uporządkować i poprowadzić gry.

Motor Lublin - Pogoń Staszów 4:1 (1:1)