Ruch Chorzów - TPR Lublin 38:16 (18:9)

Piłka ręczna. W zaległym spotkaniu XIX kolejki I ligi szczypiornistki TPR przegrały w Chorzowie wysoko z Ruchem 16:38. Z powodu kontuzji i egzaminów maturalnych lublinianki wystąpiły w poważnie okrojonym składzie

Spotkanie TPR z Ruchem przed dwoma tygodniami nie odbyło się z powodu śmierci Papieża. Na nadrobienie zaległości została wyznaczona ostatnia sobota, kiedy I liga miała przerwę w rozgrywkach. Nie był to dla TPR najlepszy termin, bo wiele jego zawodniczek to tegoroczne maturzystki. Kilka odczuwało też skutki kontuzji odniesionych m.in. podczas niedawnego finału mistrzostw Polski juniorek. W Chorzowie nie zagrały: Karolina Samolej, Anna Cegłowska, Iga Lipińska, Paulina Tkaczyk, Izabela Krajewska. W tej sytuacji spotkanie z Ruchem, jednym z faworytów do awansu do ekstraklasy, zgodnie z oczekiwaniami było meczem bez historii toczącym się przy stałej przewadze gospodyń.

Porażka nie zmieniła sytuacji TPR w tabeli. Zajmuje nadal piąte miejsce, które zresztą co najmniej utrzyma do końca rozgrywek. Ma bowiem pięć punktów przewagi nad MMTS Kwidzyn, a do końca rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki.

RUCH CHORZÓW 38 (18)

TPR LUBLIN 16 (9)

TPR: Kocka - Mizak 4, Szubstarska 3, Sachadyń 3, Kot 2, Wojdat 2, Pietrzak 2, Kurman, Watras

Tabela I ligi szczypiornistek