Autobusy dla kibiców

Łódzcy kibice wracający z meczów dostaną darmowe autokary, które odwiozą ich do domów

Władze Łodzi nie ukrywają, że pomysł ściągnęły z Krakowa. - Mam nadzieję, że kibice będą szanować te autokary - mówi Karol Chądzyński, wiceprezydent Łodzi.

Pierwsze wyjazdy zaplanowano na dziś. Autobusy rozwiozą kibiców Widzewa po meczu z Jagiellonią Białystok. Zostaną podstawione przed stadion po spotkaniu, czyli ok. godz. 21, i pojadą na Olechów, Kurczaki, Radogoszcz i dworzec Północny. Takie trasy wybrali sympatycy Widzewa. Po drodze będą się zatrzymywać na żądanie pasażerów.

- Zaczniemy od sześciu autobusów, które w sumie zabiorą do 600 pasażerów - zapowiada Andrzej Łukaszewski, główny inżynier ruchu MPK. - Wiadomo, że nie będą to nowe pojazdy, ale na pewno takie, które zostały dopuszczone do ruchu.

Przejazdy będą bezpłatne. Według wiceprezydenta Chądzyńskiego wszyscy skorzystają na tym pomyśle: - Kibice, bo bezpośrednio po meczu dojadą do domów, a pozostali pasażerowie nie będą musieli jechać w tłoku- podkreśla.

MPK zaś nie straci, bo kibice wracający z meczów i tak nie kasowali biletów. Jeżeli autobusy nie będą demolowane, władze miasta zapowiadają, że będzie ich coraz więcej, a nawet zastanowią się nad dowożeniem kibiców na mecze. Normalne autobusy MPK przejeżdżające po meczu obok stadionów będą tak jak dotychczas eskortowane przez policję.