TPR Lublin - AZS AWF Katowice 19:26 (11:15)

Po niezbyt udanym finale mistrzostw Polski juniorek szczypiornistki TPR Lublin w XX kolejce ligowej uległy liderowi AZS AWF Katowice 19:26

Debiutujące w tym sezonie w I lidze młode - w większości juniorki i tegoroczne maturzystki - piłkarki ręczne TPR zaczynają wyraźnie odczuwać trudy rozgrywek. Finał mistrzostw Polski, w którym startowały od niedzieli do środy w Kwidzynie nie przyniósł im spodziewanych sukcesów. Wygrały tam jeden mecz jeden zremisowały i dwa przegrały, w rezultacie zajęły w turnieju czwarte miejsce. W sobotnim meczu ligowym z prowadzącymi w tabeli akademiczkami z Katowic widać było w ich grze brak świeżości i typowej dla nich dynamiki. Bardziej doświadczone rywalki wypracowały sobie w pierwszej połowie czterobramkową przewagę, którą po przerwie gospodynie ambitnie odrabiały. Na kwadrans przed końcem doszły do katowiczanek na jedną bramkę (18:19). Przy tym stanie sześciokrotnie miały piłkę i nie zdołały skutecznie zakończyć akcji. Druga linia miał kłopoty ze sforsowaniem obrony rywalek, na przeszkodzie stawała też świetna bramkarka AZS AWF Krystyna Wasiuk. Do końca meczu lubliniankom udało się zdobyć tylko jednego gola, na co przeciwniczki odpowiedziały siedmioma.

TPR: Samolej, Kocka - Tkaczyk 4, Mizak 4, Wojdat 3, Szuwarska 3, Watras 2, Kot 2, Cegłowska 1, Pietrzak, Kurman, Sachadyń, Krajewska

AZS AWF: najwięcej Samsel 9