AZS AWF Biała Podlaska 27:30 (10:17), AZS Politechnika Radomska - Wisła Azoty Puławy 31:30 (15:17)

Piłka ręczna. I liga mężczyzn. Prowadząca w tabeli Wisła Azoty i wicelider KSSPR Końskie przegrały swoje mecze. Punkty zdobyte na Wiśle przez AZS Politechnikę Radomską zbliżyły go niebezpiecznie do broniącego się przed spadkiem AZS AWF Biała Podlaska

Walczący z AZS AWF Biała Podlaska o utrzymanie się w lidze radomianie rozegrali w swojej hali z Wisłą Azotami najlepszy mecz w tym sezonie. Liderowi z Puław brakowało natomiast tego dnia właściwej koncentracji. Już po kwadransie AZS Politechnika prowadził 12:4. Puławianie zdołali na przerwę zmniejszyć stratę do dwóch goli, w drugiej połowie nawet prowadzili czterema bramkami (28:24 na dziesięć minut przed końcem). Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w ostatnich minutach, kiedy w grę Wisły Azotów znowu wkradł się chaos.

Puławianie nie stracili posiadanej przewagi nad drugim w tabeli KSSPR Końskie. Wicelider przegrał u siebie ze Stalą Mielec 34:40. Za dwa tygodnie w przedostatniej kolejce w Puławach w bezpośrednim spotkaniu Wisły Azotów z Końskimi powinna rozstrzygnąć się sprawa awansu do ekstraklasy. KSSPR ma także zaległy mecz z Vive II Kielce.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 31 (17)

WISŁA AZOTY PUŁAWY 30 (15)

Wisła-Azoty: Kamil Tylutki, Dropek - Witkowski 7, Płaczkowski 5, Smyrgała 5, Popławski 4, Mazur 4, Misiewicz 3, Molenda 1, Banaszek 1, Sieczkowski

Za dużo do odrabiania

- Przegraliśmy przez własną nieskuteczność, ale strata z pierwszej połowy, którą musieliśmy odrabiać, nie musiała być tak duża - mówi kierownik AZS AWF Biała Podlaska Wojciech Horeglad.

Na przerwę meczu z Bocheńskim KS Akademicy schodzili, przegrywając 10:17. Przyczyniła się do tego m.in. czerwona kartka dla Dariusza Kowalskiego pokazana rozgrywającemu AZS AWF w 15. min. AZS ambitnie odrabiał straty i w 55. min doszedł rywali na 26:27. Niewykorzystany karny, potem strzał w słupek nie pozwoliły mu zakończyć meczu sukcesem. A nawet remis zapewniałby pozostanie w lidze.

- Dwa tygodnie przed meczem z Vive II Kielce i potem Stalą Mielec poświęcimy na intensywne przygotowania. AZS Politechnika ma w ostatnich dwóch kolejkach łatwiejszych rywali [Wisłę Sandomierz i Pabiks Pabianice - red.], ale będziemy walczyć do końca - mówi szef AZS AWF.

AZS AWF Biała Podlaska - Bocheński KS 27:30 (10:17)

AZS AWF: Kubiszewski, Fedoruk - Pomiankiewicz 10, Krysiak 7, Kandora 4, Niećko 2, Kowalski 1, Pietrzak 1, Olik 1, Rurarz 1,