I liga piłkarzy ręcznych: porażka KSSPR Końskie i Wisły Sandomierz

Kolejna niespodziewana porażka szczypiornistów KSSPR Końskie. Wicelider przegrał we własnej hali ze Stalą Mielec. Rozczarowała również Wisła Sandomierz, która przegrała w Pabianicach z ostatnim w tabeli Pabiksem

KSSPR Końskie - Stal Mielec 34:40 (15:17)

Końskie: Smagór, Stachera - Matyjasik 5, T. Napierała 6, Karbownik 5, Bak 1, Kutwin 7, R. Napierała 9, Piotr Swat 1, S. Smołuch, Byczkowski.

Piłkarze ręczni KSSPR kolejny raz rozczarowali swoich kibiców i ich szanse na awans do ekstraklasy są już raczej niewielkie. Podopieczni Wojciecha Jasnosa nie wykorzystali również potknięcia lidera Wisły - Azoty Puławy, która uległa w Radomiu AZS Politechnika, a w perspektywie mają jeszcze wyjazd na kluczowy mecz sezonu właśnie do Puław.

W Końskich bohaterem meczu był bramkarz Stali Krzysztof Lipka, bezsprzecznie najlepszy zawodnik na boisku. Przez 20. minut nic nie zapowiadało porażki wicelidera. Gospodarze prowadzili nawet 10:6, a w 21. minucie jeszcze 12:10. W 26. oddali prowadzenie (13:14) i nie odzyskali go już do końca. Kwadrans przed końcem przegrywali już 21:27, a najbliżej rywala byli w 54. minucie (30:32), ale wtedy goście rzucili cztery bramki z rzędu.

ASPR Zawadzkie - Vive II Kielce 25:31 (12:12).

Vive II: Bystram, Brzdąk, Kuczyński - Adamczyk 11, Posiadło 6, Janyst 4, Kubiec 4, Gawęcki 3, Mochocki 3, Juszczyk, Pawłowski, Mróz.

Kielczanie zmotywowani zdobyciem w środę mistrzostwa Polski juniorów zagrali dobre spotkanie. Po kilku ostatnich słabszych meczach w lidze wreszcie na dobrym poziomie zaprezentowała się formacja obronna, a w ataku brylował skuteczny Piotr Adamczyk.

Pabiks Pabianice - Wisła Sandomierz 27:23 (13:11).

Wisła: Stolarski, Włoch - Ogrodnik 5, Kamys 1, Rędzio 5, Węgrznowski, Kuroś, Dusak 3, Krupa 5, Ćwik 1, Kutek 2, Gach 1.

Sandomierzanie, którzy tydzień temu zapewnili sobie utrzymanie w pierwszej lidze zagrali słabo. jedynym usprawiedliwieniem porażki z outsiderem tabeli był brak przeziębionego grającego trenera Marcina Marca, którego zastąpił młodszy brat Maciej. Goście tylko na początku meczu prowadzili 5:3, a losy spotkania rozstrzygnęły się między 30. a 36. minutą, gdy Pabiks od stanu 12:11 zwiększył przewagę do 17:11.

Przedostatnia kolejka ligowa za dwa tygodnie.KSSPR wyjeżdża do Puław na mecz z Wisłą, sandomierzanie zmierzą się u siebie z AZS Politechnika Radom, a rezerwy kieleckiego Vive podejmować będą AZS AWF Biała Podlaska. Wcześniej, bo w sobotę Vive zagra w hali przy ul. Krakowskiej zaległy mecz 19. kolejki z KSSPR Końskie (godz. 15.).

Pozostałe mecze 20. kolejki: MTS Chrzanów - Viret Huta Zawiercie 34:26 (15:10), AZS AWF Biała Podlaska - Bocheński KS 27:30 (10:17), AZS Politechnika Radom - Wisła-Azoty Puławy 31:30 (17:15).