Białas w Galerii Sław Legii

Do galerii sław Legii dołączył Stefan Białas. Przed nim w elitarnym klubie znaleźli się Lucjan Brychczy, Bernard Blaut, Lesław Ćmikiewicz i Władysław Stachurski. Białas przed meczem z Odrą otrzymał klubową koszulkę z numerem, z jakim występował w czasach, kiedy był zawodnikiem Legii

Do stołecznego klubu obecny wiceprezes sekcji piłki nożnej CWKS Legia (z siedzibą na Fortach Bema - nie mylić z Klubem Piłkarskim Legia ze stadionem przy Łazienkowskiej, występującym w ekstraklasie - seniorzy CWKS grają w A klasie) trafił ze Śląska Wrocław w 1972 roku. W Legii grał jako pomocnik, przez pięć sezonów w 120 spotkaniach strzelił 15 goli. Jego największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski w roku 1973.

W roku 1998 przyszedł do Legii, gdzie pracował jako trener pierwszego zespołu, w duecie z Jerzym Kopą (słynny układ Kopa coach - Białas trener). W rundzie wiosennej prowadził zespół już samodzielnie, kończąc rozgrywki na trzeciej pozycji. Następnie ustąpił miejsca Dariuszowi Kubickiemu. Zanim stał się pracownikiem CWKS, został trenerem (i jest nim do tej pory) reprezentacji Polski księży.