Porażka Moderatora w Gorzowie Wielkopolskim

Siatkarze Moderatora Hajnówka nie zdołali wygrać szóstego z rzędu spotkania na koniec sezonu, ale w Gorzowie Wielkopolskim zagrali w bardzo osłabionym składzie

Przegrana nie może zmienić faktu, że w Hajnówce panuje ogólne zadowolenie z zakończonego sezonu.

- Zrealizowaliśmy to, co powinniśmy, już dużo wcześniej. Utrzymaliśmy się w Serii B - podsumowuje trener Jacek Wesołowski. - Wygraliśmy 13 spotkań, czyli więcej niż zakładaliśmy.

Co prawda po osiągnięciu głównego celu Moderator założył sobie zwycięstwo we wszystkich spotkaniach do końca sezonu. Siatkarzom szło bardzo dobrze, ale w Gorzowie Wielkopolskim nie mogli zagrać kontuzjowani Piotr Kacperski i Adam Aleksandrowicz. Dodatkowo na ławce rezerwowych został Artur Maksymiuk, który wskoczył ostatnio na zastępstwo do wyjściowego składu.

- Kiedy Artur grał na przyjęciu, mieliśmy jeszcze w odwodzie Kacperskiego - tłumaczy trener Wesołowski. - Teraz wśród jedenastu ludzi zdolnych do gry, pięciu to byli środkowi. Dlatego zdecydowaliśmy się zostawić Artura na wszelki wypadek na ławce.

Na przyjęciu zagrał etatowy libero - Andrzej Kubeł, na którego pozycji z kolei wystąpił rezerwowy rozgrywający - Maciej Wesołowski. Co ciekawe, w pierwszym secie eksperymentalne ustawienie przyniosło zwycięstwo dla gości. W drugim było już dużo gorzej. Poprawa nastąpiła w kolejnych odsłonach, ale gospodarze nie mieli problemów, by wykorzystać kłopoty kadrowe Moderatora.

- Powoli planujemy drużynę na przyszły sezon - nie kryje Jacek Wesołowski. - Prowadzimy rozmowy z zawodnikami i z firmami, które mogłyby nas wesprzeć. Chcielibyśmy w kolejnych rozgrywkach powalczyć o czwórkę. Potrzeba wzmocnień, ale wciąż szukamy młodych i perspektywicznych zawodników.

Siatkarze z Hajnówki nie kończą jeszcze treningów. W maju mają w planach rozegranie sparingu z Politechniką Warszawa.

GTPS GORZÓW WIELKOPOLSKI - MODERATOR HAJNÓWKA 3:1

Sety: 17:25, 25:14, 25:19, 25:20.

Moderator: Babińczuk, Malczewski, Kubeł, Gołębski, Hajbowicz, Wołosz, M. Wesołowski (libero) oraz Iwaniuk, Rzadkowski.

Inne wyniki 26. kolejki: Jadar Radom - SPS Zduńska Wola 3:1, AZS Opole - Avia Świdnik 0:3, KPS Wołomin - Chemik Bydgoszcz 0:3, AZS Politechnika Śląska - Joker Piła 0:3, Orzeł Międzyrzecz - Gwardia Wrocław 2:3, Skra II Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 3:0.

Tabela

Do PLS awansował Joker Piła, a Gwardia Wrocław zagra w barażu. Do II ligi spadają KPS Wołomin, SPS Zduńska Wola, AZS Gliwice i AZS Opole.