Culani bez medalu

Pingpongiści Neckermanna Culani Warszawa przegrali z Pogonią Lębork 2:4 i nie awansowali do czołowej czwórki po sezonie zasadniczym. Oznacza to, że drużyna Filipa Młynarskiego nie zdobędzie w tym sezonie medalu

Mecz w Lęborku był dla obu drużyn istotny. Zwycięzca zapewniał sobie miejsce w półfinale play off i szansę na brązowy medal (pokonanie w półfinale Odry Księginice jest nierealne). Kluczowy był pierwszy pojedynek między Krzysztofem Kaczmarkiem i Xu Kaiem. Chińczyk dotychczas z reguły wygrywał z lęborczaninem. I tym razem prowadził już 2:0, a w trzecim secie miał meczbola. Także w piątym secie Xu miał piłkę meczową. Nie wykorzystał jednak szansy. Na nic się zdała późniejsza dobra gra Młynarskiego, bo Xu znowu zawiódł w swoim drugim pojedynku, przegrywając z Witoldem Skubiszewskim. - Liczyłem w tym sezonie na srebro, a okazało się, że nie weszliśmy nawet do czwórki. Prawdę mówiąc, obawiałem się tego. Żaden z nas trzech przez cały sezon poważnie nie trenował i to się musiało odbić na wynikach - stwierdził właściciel zespołu Młynarski.

Pogoń Lębork - Neckermann Culani Warszawa 4:2. Wyniki: Krzysztof Kaczmarek - Xu Kai 3:2 (8:11, 6:11, 12:10, 11:8, 13:11); Piotr Wąsik - Dariusz Kiełb 0:3 (4:11, 1:11, 4:11); Witold Skubiszewski - Filip Młynarski 1:3 (6:11, 11:5, 8:11, 9:11); Kaczmarek/Skubiszewski - Młynarski/Kiełb 3:0 (11:8, 11:8, 11:9); Kaczmarek - Kiełb 3:1 (11:8, 8:11, 11:6, 14:12); Skubiszewski - Xu 3:2 (11:9, 11:13, 11:8, 8:11, 11:8).