Puchar Polski Sietom Tour we florecie

W niedzielę najlepsze polskie florecistki walczyć będą o Trójząb Neptuna. Będzie to ostatni sprawdzian przed zawodami Pucharu Świata, które za dwa tygodnie odbędą się w Gdańsku

W Pucharze Polski po dwóch turniejach prowadzi Anna Janas z AZS AWF Warszawa, która o dwa punkty wyprzedza Małgorzatę Wojtkowiak z Warty Poznań. Najlepsza zawodniczka Sietomu Katarzyna Kryczało zajmuje trzecie miejsce, w dotychczasowych zawodach nie startowały jednak Sylwia Gruchała (inny cykl przygotowań po olimpiadzie) i Anna Rybicka (kontuzja kostki). Rok temu w finale "trójzęba" Gruchała pokonała Katarzynę Kryczało. W turnieju, oprócz Polek, walczyć będzie szwedzka florecistka Kerstin Palm, która siedmiokrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich (pierwszy raz w Tokio w 1964 roku, ostatni raz w Seulu w 1988 roku). Zwyciężczyni otrzyma statuetkę Trójząb Neptuna, wykonaną przez prof. Wojciecha Sęczawę z ASP w Gdańsku.

Turniej będzie ostatnią próbą dla polskich florecistek przed zawodami Pucharu Świata Dwór Artusa PKO BP, jakie zostaną rozegrane w Gdańsku na przełomie kwietnia i maja. Miał być także próbą generalną nowoczesnego sprzętu i scenografii, jakie wykorzystane zostaną podczas PŚ. Ze względu na mecze piki ręcznej, które zostaną rozegrane w hali widowiskowo-sportowej AWFiS, "trójząb" odbędzie się w hali nr XII, a próba sprzętu zostanie przeprowadzona w poniedziałek.

W sobotę w Poznaniu w PP będą walczyć mężczyźni w XXVII Memoriale Fechmistrza Jana Pieczyńskiego. Na razie stawce zawodników przewodzą Krzysztof Pietrusiak (113 punktów) i Paweł Kawiecki (108) - obaj z Sietomu. Będą to przedostatnie zawody o Puchar Polski. Rywalizację zakończą X turniej Bursztynowy Floret w Gdańsku (22 maja, kobiety) i XXVIII turniej o Złoty Floret JM Rektora AWF w Warszawie (28 maja, mężczyźni).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.