Bydgoskie Novum zagra w Gniewkowie decydujące mecze o wejście do II ligi

Do turnieju przystąpi niestety z zaliczoną jedną porażką.

Zespół Zbigniewa Próchnickiego spotka się w Gniewkowie z Pułaskim Warszawa i Harmattanem/Darro. Trzecia ekipa, która zagra w turnieju, to GCK Gdańsk. Z tą drużyną Novum nie będzie grało. Spotkało się z GCK podczas półfinału w Bydgoszczy. Wówczas wygrali gdańszczanie 77:73. Po zawodach bydgoski klub wystąpił z protestem do Polskiego Związku Koszykówki, zarzucając GCK, że zagrał w nim nieuprawniony zawodnik. Wczoraj PZKosz odrzucił protest. To oznacza, że bydgoszczanie przystąpią do finału w Gniewkowie z jedną porażką na koncie (właśnie z GCK, bo zgodnie z regulaminem rezultat meczu między ekipami grającymi w jednym turnieju półfinałowym zostanie zaliczony; na tej samej zasadzie zaliczono Harmattanowi/Darro wygraną z Pułaskim 81:64).

Bydgoszczanie zapewnili sobie ostatecznie awans do finału w minioną sobotę, pokonując Obrę Kościan. Przypomnijmy, że turniej w hali Astorii zaczął się w poprzedni piątek, ale został przerwany z powodu żałoby po śmierci Jana Pawła II. Novum zdążyło zagrać dwa mecze (zwycięstwo z Instalem i porażka z GCK). Dokończono go, podobnie jak imprezę w Pleszewie, którą wygrał Harmattan/Darro.

- Kluczowe będzie spotkanie z Pułaskim, które trzeba wygrać - mówi Próchnicki. - Wiem, że Obra Kościan złoży jeszcze odwołanie od decyzji PZKosz - dodaje.

W sobotę Novum zagra derbowy mecz z Harmattanem/Darro, a nazajutrz z Pułaskim.

Wyniki zaległych meczów

NOVUM - OBRA KOŚCIAN 77:65

Kwarty: 16:17, 18:16, 23:6, 20:26

Novum: Grzesiński 23, Wnukiewicz 22, Skiba 5, Kłosiński 3, D. Laskowski 0 oraz Wiśniewski 15, Bet 7, Niedźwiecki 2, Kamiński 0, Adamowicz 0, Waskan 0

OSiR PLESZEW - HARMATTAN/DARRO 73:79

Kwarty: 23:8, 11:24, 23:26, 16:21

Harmattan: Tracz 23, Makowski 19, Florczak 9, Sowiński 7, Rudnicki 2 oraz Beciński 9, Skierkiewicz 6, Bagaziński 4, A. Laskowski 0, Szałkiewicz 0, Szmelter 0, Tomasik 0.