Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz utrzymali się w I lidze

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze ręczni Wisły Sandomierz zapewnili sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Decydujące punkty zdobyli, pokonując we własnej hali MTS Chrzanów 32:30.

Choć wygrana tylko dwoma bramkami nie świadczy o łatwej przeprawie, to jednak przez większość meczu gospodarze mieli sporą przewagę. Już po 20 minutach prowadzili sześcioma golami, ale jak zwykle w tym sezonie - im bliżej końca meczu, tym łatwiej trwonili zaliczkę. Kwadrans przed końcem Wisła wygrywała tylko 27:26 i taką przewagę miała też w ostatniej minucie. Szalę zwycięstwa przechylił Tadeusz Dusak po indywidualnej akcji Marcina Ogrodnika.

Mecz Vive II Kielce - SPR Końskie przełożono na środę 20 kwietnia. W najbliższą sobotę SPR Końskie podejmuje Stal Mielec, rezerwy Vive wyjeżdżają do Zawadzkich na mecz z ASPR, a sandomierzanie zagrają w Pabianicach ze zdegradowanym już Pabiksem.

Wisła Sandomierz - MTS Chrzanów 32:30 (19:14)

Wisła: Włoch, Stolarski - Ogrodnik 10 (4), Marzec 6 (1), Kuroś 6, Gach 4, Dusak 2, Krupa 1, Kutek 1, Węgrzynowski 1, Rędzio 1, Ćwik

Pozostałe mecze 19. kolejki:

Wisła-Azoty Puławy - Pabiks Pabianice 32:19 (16:10), BRW Stal Mielec - AZS Politechnika Radom 40:31 (21:11), Bocheński KS - ASPR Zawadzkie 32:26 (15:15), Viret Huta Zawiercie - AZS AWF Biała Podlaska 36:25