II liga koszykarzy: UMKS Kielce - Pogoń Ruda Śląska 81:88

Koszykarze UMKS nie zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Szans na czwarte miejsce pozbawiła kielczan sobotnia porażka we własnej hali z Pogonią Ruda Śląska 81:88. Ale nawet gdyby je zajęli, to zapowiadana reorganizacja rozgrywek nastąpi najwcześniej za rok.

Gospodarze przegrali głównie dlatego, że od trzeciej do ósmej minuty ostatniej kwarty nie zdobyli punktu. Wcześniej rywale wygrywali tylko 76:71, ale potem byli skuteczniejsi (m.in. trzykrotnie trafili za trzy punkty). Dodatkowo goście agresywnie pilnowali gospodarzy na całym boisku i ci mieli problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

Kielecki klub liczył, że zajmie co najmniej czwarte miejsce w rozgrywkach, a to pozwoli na udział w turnieju barażowym, gdyby PZKosz. zdecydował się reorganizować pierwszoligowe rozgrywki. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że I liga zostanie powiększona nie wcześniej niż w sezonie 2006/07.

W środę w zaległym meczu UMKS gra w Sosnowcu z Zagłębiem Sosnowiec, a w piątek w Katowicach z Mickiewiczem.

UMKS KIELCE - POGOŃ RUDA ŚLĄSKA 81:88 (25:21, 21:24, 21:16, 14:27)

UMKS: Mikina 23 (3), Krajewski 18, Gil 11, Fąfara 8, Jurczyk 7 (1), Makuch 6, Rzońca 4, Pietraszczyk 4.

Pozostałe wyniki:

CMKS Czeladź - Start Lublin 108:84, Mickiewicz Katowice - Zagłębie Sosnowiec 112:90, Big Star Tychy - Pogoń Prudnik 82:97, AZS Gliwice - Legia Warszawa 67:92. Mecze MOSiR Krosno - Polonia Przemyśl, AZS Lublin - MMKS Dąbrowa Górnicza, MKKS Rybnik - Bobry Zabrze przełożono.