Siatkarze Moderatora pokonali 3:0 rezerwy Skry Bełchatów

Siatkarze Moderatora Hajnówka pewnie kroczą od wygranej do wygranej. Efektowne zwycięstwo we własnej hali 3:0 nad rezerwami Skry Bełchatów było już piątym z rzędu

- Skra przyjechała z nastawieniem, aby zrewanżować się za porażkę 1:3 we własnej hali - tłumaczy Jacek Wesołowski, który wraz z Markiem Antoniukiem prowadzi Moderatora. - Rywale w Hajnówce stawili się dzień wcześniej, dwa razy trenowali na naszej hali. Już pierwsze piłki pojedynku pokazały, że będzie to zacięte widowisko.

Początkowo nikt nie miał zdecydowanej przewagi. Goście w końcówce wyszli na prowadzenie 19:16. Jednak w tym momencie w pole zagrywki wszedł Piotr Kacperski, który atomowymi serwisami wyprowadził ekipę z Hajnówki na prowadzenie 20:19. Przy stanie 24:21 wydawało się, że Moderator ma już wygraną w secie w kieszeni, ale wtedy zagrywką popisał się dla odmiany Maciej Bartodziejski.

- To bardzo doświadczony zawodnik, do niedawna grający w pierwszym składzie Skry - dodaje trener Wesołowski. - Swoimi serwisami odrobił straty. Jednak opanowaliśmy sytuację, a dzięki skutecznemu blokowi Krzysztofa Hajbowicza i Sławomira Gołębskiego, a później autowemu atakowi rywali wygraliśmy 27:25.

Drugiego seta dzięki dobrej grze blokiem Moderator rozpoczął od stanu 6:0. Goście podjęli jeszcze walkę i powoli odrabiali straty, by w samej końcówce doprowadzić do remisu 24:24. Szczęście ponownie uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy wygrali do 24.

Pechowo dla Moderatora zaczęła się trzecia odsłona, przy stanie 9:9 staw skokowy skręcił nieźle spisujący się Kacperski.

- Tak niefortunnie spadł na parkiet, że uszkodził torebkę stawową i na trzy tygodnie musiał założyć gips - dodaje Wesołowski. - Dla niego sezon się zakończył. Za tydzień w Gorzowie oprócz Kacperskiego nie zagra znowu Adam Aleksandrowicz. Za dużego pola manewru przy przyjęciu nie będziemy mieli. Wszyscy wiedzą, że fajnie byłoby sezon zakończyć zwycięstwem.

Uraz Kacperskiego nie wytrącił z równowagi gospodarzy, którzy już do samego końca kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali 25:23.

MODERATOR OSiR HAJNÓWKA - SKRA II BEŁCHATÓW 3:0

Sety: 27:25, 26:24, 25:23.

Moderator: Babińczuk, Malczewski, Maksymiuk, Gołębski, Hajbowicz, Wołosz, Kubeł (libero) oraz Kacperski, Wesołowski, Iwaniuk.

Wyniki innych spotkań 25. kolejki: BBTS Bielsko - Biała - Orzeł Międzyrzecz 2:3; Gwardia Wrocław - Politechnika Śląska 3:1; Joker Piła - KPS Wołomin 3:0; Chemik Bydgoszcz - AZS Opole 3:2; Avia Świdnik - Jadar Radom 3:2; Zduńska Wola - GTPS Gorzów Wielkopolski 0:3.

TABELA

Joker Piła awansuje do PLS; Gwardia Wrocław zagra w barażu z 9. zespołem z Serii A. Do II ligi spadną: AZS Opole, AZS Politechnika Śląska, KPS Wołomin i SPS Zduńska Wola