Olsztynścy szczypiorniści bliscy awansu

Awans Travelandu Społem Olsztyn do ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami - w sobotę olsztyniacy wygrali ważne spotkanie w Elblągu z Techtransem Darad 28:22, Sparta Oborniki natomiast przegrała z Gwardią Opole 29:35

Wyrównana walka w Elblągu trwała do 16 minuty. Właśnie wtedy, po rzucie karnym wykonywanym przez Marcina Malewskiego, Traveland po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca - po pierwszej połowie olsztyniacy prowadzili 14:11, a mecz ostatecznie zakończyli przy prowadzeniu 28:22.

- Jesteśmy już jedną nogą w ekstraklasie - tak na zwycięstwo zareagowała grupa ponad 50 olsztyńskich kibiców, którzy w ostatnią sobotę pojechali na mecz do Elbląga. Spokojnie, musimy wygrać jeszcze cztery spotkania - tonował radość kibiców Mieczysław Nowak, olsztyński szkoleniowiec.

Trener Nowak, wypowiadając te słowa, nie wiedział jeszcze, że Travelandowi potrzeba już tylko kompletu trzech zwycięstw, by w maju świętować awans do ekstraklasy. Sparta Oborniki w kolejnych spotkaniach traci punkty potrzebne do awansu (najpierw był remis Tęczą Kościan 41:41, następnie porażka z Techtransem Darad Elbląg 34:26, a w ostatnią sobotę Sparta przegrała w Opolu z tamtejszą Gwardią 29:35). Oborniczanie mimo to zachowują jeszcze szanse na awans, jednak faktem jest też, że z biegiem czasu te szanse są coraz mniejsze.

Travelandowi nie zagrażają już natomiast pozostałe zespoły grające w grupie A - AZS Zielona Góra, Grunwald Poznań i Gwardia Opole - wszystkie z dorobkiem 21 punktów i zajmujące zajmujące kolejno miejsce trzecie, czwarte i piąte - nie liczą się już w walce o awans do ekstraklasy.

Techtrans Darad Elbląg - Traveland Społem Olsztyn 28:22 (11:14)

Traveland Społem: Robert Łabuziński i Marcin Prorok (bramkarze) oraz Marcin Malewski i Dawid Wojtaszewski - po 7 bramek, Krzysztof Szymkowiak - 6, Adam Tetyk - 4, Marek Rozporski - 2, Krzysztof Maciejewski i Marek Staniszewski - po 1 oraz Marcin Jakacki, Krzysztof Kłosowski, Tomasz Kuczyński i Maciej Wasilenko

Techtrans Darad Elbląg - Traveland Społem Olsztyn 22:28

Wolsztyniak Wolsztyn - Sokół Kościerzyna 33:24

Grunwald Poznań - SMS Gdańsk 44:32

Stelmet Zielona Góra - KKKF Żukowo 47:18

Gwardia Opole - Sparta Oborniki 35:29

Tęcza Kościan - Gwardia Koszalin 33:22

I liga, grupa A*:

* rozegrane spotkania; punkty; bramki zdobyte, bramki stracone

Rozgrywki zawieszone

Na wiadomość o śmierci Ojca Świętego Związek Piłki Ręcznej w Polsce wstrzymał - aż do odwołania - wszystkie spotkania, które miały zostać rozegrane w najbliższym czasie. Decyzja ta dotyczy rozgrywek na wszystkich szczeblach - ekstraklasy, I i II ligi oraz rozgrywek młodzieżowych.