Wisła Sandomierz - Wisła-Azoty Puławy 24:28 (13:14)

Szczypiorniści Wisły-Azotów Puławy wygrali ważny mecz. Po pokonaniu w Sandomierzu tamtejszej Wisły 28:24 ich szanse na awans do ekstraklasy są coraz większe

Sobotni mecz w Sandomierzu dla obu (walczących o różne cele) rywali był bardzo ważny. Gospodarzom dwa punkty pozwoliłyby zdecydowanie oddalić się od strefy spadkowej. Prowadzący w tabeli puławianie chcieli koniecznie utrzymać jednopunktową przewagę nad zajmującym drugie miejsce SPR Końskie. Spotkanie było bardzo zacięte, dominowała twarda, ostra walka. Gra nie była efektowna, ale obie strony podporządkowały swoje poczynania skuteczności.

Do 45. minuty wynik najczęściej był bliski remisu, niewielkie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero w ostatnim kwadransie puławianie uzyskali wyraźniejszą przewagę. Grając uważnie w obronie i dokładnie rozgrywając atak pozycyjny, kontrolowali do końca korzystny dla siebie wynik.

Główny rywal Wisły-Azotów w walce o ekstraklasę SPR Końskie także wygrało w sobotę swój mecz. Przewaga naszych szczypiornistów wynosi tylko jeden punkt, ale szanse na awans są coraz większe. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. Puławianie grają z trzema słabszymi, teoretycznie, rywalami oraz podejmują w swojej hali zespół z Końskich.

WISŁA SANDOMIERZ 24 (13)

WISŁA-AZOTY PUŁAWY 28 (14)

Wisła-Azoty: Tylutki - Witkowski 8, Misiewicz 8, Smyrgała 5, Mazur 4, Sieczkowski 2, Płaczkowski 1, Popławski

Wisła Sandomierz: najwięcej Ogrodnik 8, Krupa 5

Znowu zastój

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska przegrali w Chrzanowie z MTS 32:35. W ostatnich kolejkach będą musieli utrzymać pięciopunktowy dystans, jaki ich dzieli od strefy spadkowej

W meczu z MTS powtórzył się scenariusz znany z wielu spotkań akademików. W sobotę w Chrzanowie przez większość meczu prowadzili z gospodarzami całkiem wyrównaną walkę. Około 40. minuty nastąpił jednak w ich grze znany z wielu innych spotkań zastój, który natychmiast wykorzystali rywale. W ciągu kilku minut nieznaczna dotąd ich przewaga wzrosła do stanu 26:18. Na niewiele zdał się zryw bialczan w końcówce meczu. Udało im się zmniejszyć stratę do trzech goli, ale to było wszystko, co mogli zrobić w nerwowych ostatnich minutach meczu.