I liga koszykarzy: Znicz - AZS 75:66

Po pierwszym starciu AZS-u Politechnika Radomska ze Zniczem Jarosław bliżej utrzymania w lidze są rywale ?akademików?

Już kwarta otwarcia dała odpowiedź na pytanie: kto zwycięży w tym meczu? Grający przed własną publicznością Znicz zdominował zupełnie drużynę gości i w ciągu dziesięciu minut wypracował 18 punktów przewagi. AZS raził zwłaszcza fatalną skutecznością w ataku, co potwierdza zdobyte zaledwie dziewięć "oczek". Potem było już lepiej, ale jarosławianie wciąż utrzymywali bezpieczny dystans.

Na nic zdała się szarża gości w ostatniej odsłonie widowiska. Sprawa była już przesądzona, ale AZS-owi należą się brawa za to, że w ostatecznym rozrachunku, wyszli z tego pojedynku z twarzą.

Rewanż odbędzie się w Radomiu (dziś zapadnie decyzja w jakim terminie). Do utrzymania Zniczowi wystarczy jedno zwycięstwo. "Akademicy" musieliby wygrać teraz dwukrotnie.

Do sensacji doszło w Kwidzyniu, gdzie najlepszy zespół ligi - miejscowy Basket - uległ niespodziewanie Albie Chorzów.

n Kwarty: 27:9, 16:18, 22:15, 10:24.

n Znicz: Kordas 18 (2), Szczotka 17, Kowalenko 12, Mikołajko 10, Fortuna 6 oraz Miller 5 (1), Krupa 4, Przewrocki 3 (1), Płocica 0, Fedder 0.

n AZS: Plutka 20, Wójciak 13 (1), Dryjański 9 (1), Wall 8, Majewski 0 oraz Wołoszyn 7 (1), Pawlak 6, Gutkowski 3 (1), Chojecki 0, Kogut 0.

Wyniki play off: Basket Kwidzyn - Alba Elcho Chorzów 70:72, Kotwica Kołobrzeg - Tytan Częstochowa 75:70, Polpak Świecie - Stal Stalowa Wola 81:76, Sokół Łańcut - Zastal Zielona Góra 74:62.

Wyniki play out: Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 91:64, Kager Gdynia - ŁKS Łódź 91:72, Spójnia Stargard Szczeciński - Pyra Poznań 73:68.

PZKosz. podejmie dzisiaj decyzję, kiedy zostaną rozegrane drugie mecze rundy play-off i play-out.