Koszykarski Puchar Ligi: Śląsk - Prokom 101:92

Deichmann Śląsk Wrocław w finale Pucharu Ligi. Wczoraj wrocławianie, dzięki kapitalnej grze Radosława Hyżego, pokonali Prokom Trefl Sopot 101:92

To zwycięstwo wrocławianie zawdzięczają świetnej grze Radosława Hyżego. W całym spotkaniu zdobył 33 punkty, w tym aż 16 w ostatniej, decydującej kwarcie. Znakomita gra skrzydłowego Hyżego jest także zasługą Adriana Autry'ego, który popisywał się świetnymi podaniami. W całym meczu amerykański rozgrywający zanotował aż 16 asyst!

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Jeszcze w 31. minucie był remis 73:73. Od tego momentu dzięki popisowej grze Hyżego na parkiecie dominowali już tylko wrocławianie, którzy pewnie utrzymali przewagę do końca.

Zwycięstwo Śląska nad mistrzami Polski to duży sukces, choć rywale przystąpili do pojedynku w niemal rezerwowym składzie. Jednak trener Śląska Tomasz Jankowski też nie wystawił do gry wszystkich najlepszych graczy. Zabrakło Macieja Zielińskiego (nie pojechał do Koszalina), a także Roberta Skibniewskiego oraz Ryana Randle'a. Ci dwa ostatni odnieśli kontuzję w czwartkowym meczu z Polpharmą Starogard i w piątek siedzieli cały mecz na ławce.

Zagrał za to Kamil Chanas, świeżo upieczony mistrz Polski juniorów. Zaprezentował się przyzwoicie. W ciągu 18 minut zdobył 12 punktów i zebrał cztery piłki z tablicy.

Dziś koszykarze Śląska, którzy bronią Pucharu Ligi, rozegrają spotkanie finałowe tegorocznej edycji. Rywalem wrocławian będzie Polonia Warszawa lub Czarni Słupsk. Mecz półfinałowy tych drużyn zakończył się po zamknięciu wydania

DEICHMANN ŚLĄSK WROCŁAW - PROKOM TREFL SOPOT 101:92

Kwarty: 31:26, 21:23, 21:22, 28:21.

Śląsk: Autry 3 , Kiausas 13 (1), Ignerski 19 (3), Hyży 33, Grafs 10 oraz Chanas 12, Kobale 9 (3), Hajnsz 4, Mielczarek 0.

Prokom: Bogusz 4, Farmer 24 (4), Cirić 20 (1), Bacik 21, Dylewicz 17 (1) oraz Łapeta 2, Ustarbowski 4, Makander 0.