W najbliższą sobotę rusza III liga małopolska

Wszystko wskazuje, że za trzecim podejściem uda się wreszcie zainaugurować rundę wiosenną w trzeciej lidze małopolskiej. Nie jest jednak pewne, czy w terminie odbędą się mecze Wisły II w Staszowie oraz Sandecji ze Stalą Stalowa Wola.

Ze względu na zaległości finansowe wobec związku, a także trenerów i piłkarzy, licencji na grę w III lidze nie otrzymała Pogoń Staszów. - Dziś spotkamy się z działaczami Pogoni. Jeśli uregulują zaległości, otrzymają licencję. W przeciwnym razie sobotni mecz Pogoń - Wisła II zostanie odwołany - powiedział Zbigniew Sieradzki z Podkarpackiego OZPN-u.

Ze względu na zły stan boiska w Nowym Sączu najprawdopodobniej w sobotę nie odbędzie się mecz Sandecji ze Stalą Stalowa Wola. Oba zespoły w porozumieniu ze związkiem ustalą inny termin.

Najlepszy z małopolskich zespołów Górnik Wieliczka podejmie Stal Rzeszów, a Kmita Zabierzów zmierzy się w Przemyślu z Polonią. Od meczu z Pogonią Leżajsk - sąsiadem w tabeli - zaczną wiosnę piłkarze Hutnika. Krakowianie po jesiennej serii 7 meczów bez zwycięstwa plasują się dopiero na 10. miejscu, lecz po cichu wciąż marzą o awansie.

Zestaw par (wszystkie mecze w sobotę): Górnik - Stal Rz., Hutnik - Pogoń L., Polonia - Kmita, Pogoń S. - Wisła II (?), Sandecja - Stal S.W. (?), Hetman - Wierna, Tłoki - Heko, Motor - Lewart.