Wysokie zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce 92:70 z Big Star Tychy.

Zgodnie z zapowiedzią drugoligowi koszykarze UMKS Kielce zrehabilitowali się za słabszą ostatnio postawę. W Kielcach wysoko pokonali Big Star Tychy 92:70

Początek spotkania nie zapowiadał spacerku gospodarzy. W połowie pierwszej kwarty był jeszcze remis 18:18. Wtedy za słabo spisującego się Dawida Mikinę pojawił się Hubert Makuch, który - zdobywając dziewięć punktów z rzędu - wyprowadził w 9. minucie UMKS na prowadzenie 27:22. W drugiej kwarcie dzięki agresywnej obronie kielczanie odskoczyli w 14. minucie na 41:27. Niestety, okupili to kontuzją stawu skokowego Makucha, którego odwieziono do szpitala. Po badaniach okazało się, że czeka go tydzień przerwy w treningach.

Na szczęście podopieczni Włodzimierza Środy nie stracili rytmu i systematycznie powiększali przewagę. Trzecią kwartę rozpoczęli z dużym animuszem i w 26. min po punktach Rafała Gila wygrywali już 75:45. Wysokie prowadzenie to zasługa znakomitego presingu na całym boisku, po którym goście zupełnie się pogubili. Trener Środa mógł dać odpocząć narzekającemu na bóle w kręgosłupie Grzegorzowi Kijowi.

W następnej kolejce kielczanie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

UMKS KIELCE - BIG STAR TYCHY 92:70 (30:25, 27:16, 22:11, 13:18)

UMKS: Mikina 16, Krajewski 14 (1), Makuch 13, Fąfara 12 (1), Gil 12, Kij 12, Pietraszczyk 8, Jurczyk 5 (1), Rzońca

Wyniki 26 kolejki: CMKS Czeladź - Pogoń Ruda Śląska 105:87, Zagłębie Sosnowiec - MMKS Dąbrowa Górnicza 61:80, AZS Lublin - Bobry Zabrze 88:63, MKKS Rybnik - Start Lublin 95:82, AZS Gliwice - Pogoń Prudnik 77:90, Mickiewicz Katowice - Polonia Przemyśl, MOSiR Krosno - Legia Warszawa