Siatkarze Moderatora pokonali Orła Międzyrzecz

Siatkarze Moderatora na koniec sezonu dostarczają swoim sympatykom coraz więcej powodów do radości. W sobotę po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali rewelację obecnych rozgrywek, Orła Międzyrzecz

Hajnowianie wygrali trzeci raz z rzędu.

- To kolejny etap realizacji celu, jaki postawiliśmy sobie kilka tygodni temu. Chcemy wygrać wszystkie mecze, jakie nam zostały do końca sezonu - cieszył się jeden z trenerów Moderatora, Jacek Wesołowski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wygranej, bo Orzeł to drużyna dużo wyżej notowana od nas w tabeli. Mają na rozkładzie najlepsze zespoły w naszej lidze.

Spotkanie od początku było wyrównane i stało na niezłym poziomie. Siatkarze obu zespołów popełniali mało błędów, większość punktów zdobywali po skutecznych atakach. W pierwszym secie wynik wahał się wokół remisu. Przy stanie 24:23 gospodarze nie wykorzystali setbola. W zespole z Międzyrzecza na zagrywce stanął wtedy Radosław Maciejewicz i przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny. Druga partia miała podobny przebieg do stanu 19:18 dla Moderatora. Wtedy w naszej drużynie przyszła kolej na serwis Łukasza Babińczuka. Środkowy lekką, mierzoną zagrywką sprawił rywalom mnóstwo kłopotów i hajnowianie odskoczyli na 23:18.

Dobra passa gospodarzy trwała także na początku trzeciego seta. Prowadzili już 7:2. Później jednak zawodnicy z Międzyrzecza dobrą zagrywką i skutecznym blokiem doprowadzili do wyrównania 17:17, a w końcówce prowadzili 23:22. Wtedy w polu zagrywki zespołu z Hajnówki stanął Sławomir Gołębski. Zdobył dwa punkty bezpośrednio po mocnym serwisie. Następnie zagrał lekko, myląc przeciwników, a jego koledzy zdobyli blokiem 25. punkt.

Czwarta odsłona pojedynku była najgorsza w wykonaniu Moderatora i bardzo jednostronna. Jarosław Wojczuk przestał serwować dopiero, kiedy goście prowadzili 7:1. Przewaga Orła jeszcze wzrosła - 12:3 - i stało się jasne, że o wszystkim zadecyduje tie-break. W nim gospodarze nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa. Przy ogłuszającym dopingu kibiców, którzy dawno nie mieli okazji oglądać tak dobrego spotkania, wygrali 15:12.

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Za dwa tygodnie Moderator wyjeżdża do Zduńskiej Woli, gdzie zmierzy się z jedną ze słabszych drużyn w rozgrywkach. Ponadto czekają go jeszcze mecze z GTPS-em Gorzów Wielkopolski i rezerwami Skry Bełchatów. Jeśli siatkarze z Hajnówki dalej będą wygrywać, mają duże szanse na siódme miejsce w tabeli.

MODERATOR HAJNÓWKA - ORZEŁ MIĘDZYRZECZ 3:2

Sety: 24:26, 25:21, 25:23, 17:25, 15:12.

Moderator: Malczewski, Aleksandrowicz, Gołębski, Hajbowicz, Wołosz, Babińczuk, Kubeł (libero) - Iwaniuk, M. Wesołowski, Kacperski, Maksymiuk.

Wyniki innych spotkań 23. kolejki: Skra II Bełchatów - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1, BBTS Bielsko-Biała - KPS Wołomin 3:1, Gwardia Wrocław - AZS Opole 3:0, Chemik Bydgoszcz - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0, Avia Świdnik - SPS Zduńska Wola 3:2, Joker Piła - Jadar Radom przełożono na 6 kwietnia.

TABELA

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z dziewiątym z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny, nie licząc Avii (ma zagwarantowane utrzymanie).