"Kiełbik" znów z orłem

Tomasz Kiełbowicz przesunięty z pomocy do obrony stał się jednym z najlepszych piłkarzy Legii. Jego formę docenił Paweł Janas i powołał na mecze eliminacji MŚ 2006

- Dla mnie to bardzo miła niespodzianka - mówi skromnie "Kiełbik". Ale o tym, że trafi do drużyny narodowej, wróble ćwierkały od kilku dni. Kiełbowicza trener Janas obserwował w ostatnią sobotę podczas ligowego meczu z Pogonią. 29-letni piłkarz zupełnie nie dał pograć szczecinianom na lewej stronie boiska, a na koniec dobił ich pięknym golem z rzutu wolnego. Dla Kiełbowicza powołanie na mecze z Azerbejdżanem i Irlandią Płn. to powrót do kadry po ponadtrzyletniej przerwie. W koszulce z orłem na piersi dotychczas rozegrał pięć meczów, ale wszystkie jako lewy pomocnik. Teraz świetnie prezentuje się w obronie, a nową pozycję dla niego odkrył dla niego trener Jacek Zieliński. Dzięki temu w reprezentacji będzie mógł grać lewej stronie razem ze swoim przyjacielem Jackiem Krzynówkiem. - Chciałbym bardzo, aby tak się stało. W końcu Jacek to najlepszy polski piłkarz - nie ukrywa jeden z ulubieńców kibiców z Łazienkowskiej.

Jednak zanim razem z Arturem Borucem, Markiem Saganowskim i Bartoszem Karwanem zameldują się w niedzielę w Grodzisku Wlkp. na zgrupowaniu reprezentacji, czeka ich ważny ligowy mecz z Amicą Wronki. W ligowej tabeli legioniści gonią Wisłę Kraków, ale na plecach czują oddech zespołu z Wronek. Jeśli wygrają, odskoczą Amice na dziewięć punktów. - Dlatego interesuje nas tylko wygrana. Trzy punkty to sprawa priorytetowa.

Legia - Amica, sobota godz. 18.15. Transmisja w Canal Plus Sport.

Zagraj z Legią:

Chcesz zatrzymać "Sagana"? A może założyć siatkę Arturowi Borucowi? Nic prostszego - wystarczy przyjść w najbliższą sobotę do centrum handlowego Wola Park (Warszawa, ul. Górczewska 124), gdzie będziesz mógł zmierzyć się z legionistami w najnowszej grze "Fifa Street" (www.fifastreet.com). Piłkarze pojawią się w Wola Parku ok. godziny 14, a spróbować swoich sił będzie można już od godz. 10 w turnieju "Mistrzowie Piłkarskiej Ulicy".