Półfinał młodych szczypiornistek

Piłka ręczna. Od jutra w Lublinie młode szczypiornistki walczą w półfinale mistrzostw Polski juniorek. Gospodynie z TPR są faworytkami do awansu do finału

Zespół trenera Waldemara Czubali zakwalifikował się do rozpoczynającej się jutro imprezy, wygrywając zdecydowanie turniej ćwierćfinałowy w Łomży. Lublinianki pokonały wszystkie rywalki: Dwójkę Łomża, Olimpię Nowy Sącz i UKS Busko Zdrój. Dzięki temu, że TPR zajął w Łomży pierwsze miejsce, został gospodarzem turnieju półfinałowego.

Od jutra do niedzieli nasze piłkarki ręczne będą w hali MOSiR rywalizowały z Łączpolem Gdynia, Beskidem Nowy Sącz i Jedynką Oborniki Wielkopolskie. Miejsce w finale wywalczą zespoły, które w turnieju zajmą dwa pierwsze miejsca. Lubelski szkoleniowiec uważa, że awans znajduje się w zasięgu jego zawodniczek i trudno się z nim nie zgodzić. TPR jest prawdziwą rewelacją I ligi, w której w tym sezonie zadebiutowało. Walczą w niej jak równy z równym z najsilniejszymi ekipami aspirującymi do gry w ekstraklasie. Z ligowego składu tylko Dorota Szuwarska, Iwona Kot i bramkarka Kamila Kocka nie są już juniorkami i nie pomogą koleżankom w ten weekend. Z powodu kontuzji nie zagra Karolina Nowicka, a występ Joanny Sachadyń i Igi Lipińskiej jest pod znakiem zapytania. Mimo tych osłabień lublinianki pozostają faworytkami do zajęcia jednego z dwóch miejsc nagradzanych awansem. TPR dysponuje szerokim składem, zawodniczki są ograne w I lidze i z powodzeniem powinny sobie poradzić w konfrontacji z rówieśniczkami. Beskid Nowy Sącz i Łączpol Gdynia także grają w I lidze, ale w zespołach juniorek tych klubów mniej zawodniczek ma ligowe doświadczenie.

W ten weekend odbywają się w kraju cztery turnieje półfinałowe - oprócz Lublina w Kwidzynie, Gdańsku i Tczewie. Występują w nich juniorki kilku znanych w kraju klubów, np. MMTS Kwidzyn, Pogoni Żory, AZS AWFiS Gdańsk, KSS Kielce, Łącznościowca Szczecin. Turnieje wyłonią w sumie ośmiu uczestników finału, którego termin wyznaczono na 7-10 kwietnia. Kiedy finaliści będą już znani, Związek Piłki Ręcznej w Polsce będzie zbierał zgłoszenia chętnych do podjęcia się roli gospodarza. Nieoficjalnie wiadomo, że TPR chce się ubiegać o organizację tej imprezy. Jednym z rywali ma być Kwidzyn.

TERMINARZ TURNIEJU

Piątek

16. Łączpol Gdynia - Jedynka Oborniki Wlkp.

17.30 TPR Lublin - Beskid Nowy Sącz

Sobota

16.30 Łączpol - Beskid

18 Jedynka - TPR

Niedziela

9 Beskid - Jedynka

10.30 TPR - Łączpol