Polewaczka na tor

Wczoraj żużlowcy TŻ Sipma Lublin przebywający na zgrupowaniu w Krsko po raz pierwszy trenowali na torze. Do Słowenii pojechali wszyscy krajowi zawodnicy lubelskiego klubu

Na obóz przygotowawczy wyjechali: Tomasz Piszcz, Daniel Jeleniewski, Jerzy Mordel, Mariusz Franków, Adam Pietraszko, Kacper Kępa, Szymon Bałabuch oraz Krzysztof Wrona. Zabrakło tylko Duńczyka Jespera Jensena.

W środę lublinianie po raz pierwszy w tym roku wyjechali na tor. Do piątku podopieczni trenera Zbigniewa Studzińskiego będą trenować dwa razy dziennie. W trakcie pierwszego dnia zgrupowania z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek lubelskiego klubu - Adam Pietraszko, który na treningach był niedościgniony. - Jestem bardzo zadowolony - powiedział wczoraj Jarosław Siwek, dyrektor TŻ Sipma. - Jest ciepło i mamy idealne warunki do trenowania. W tej chwili temperatura oscyluje w granicach 20 stopni powyżej zera i po dwóch godzinach treningu na torze musiała pojawić się polewaczka. Zauważyłem, że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani, zarówno pod względem kondycyjnym, jak i sprzętowym. Trenowaliśmy dwa razy, w sumie pięć godzin, i nikt nie ,,wymiękł".

Lubelski klub definitywnie zrezygnował z wypożyczenia Alana Marcinkowskiego i szuka innego młodzieżowca. - Z niewolnika nie ma pracownika - tłumaczy dyrektor Siwek. - Być może uda nam się pozyskać kogoś na jego miejsce. Mamy już pewien plan.