Piłkarska IV liga zagra przed Wielkanocą

Z niecierpliwością kibice oczekują inauguracji IV ligi. Drużyny na boiska wybiegną w przedświąteczną sobotęi

Pogoda wyjątkowo nie sprzyja zawodnikom i kibicom. Na boiskach zalegają śnieg i warstwy lodu. Nawet Idea Ekstraklasa nie ruszyła zgodnie z terminarzem. Odbyły się tylko mecze w Krakowie, Grodzisku i Warszawie. Czyli tam, gdzie są podgrzewane murawy. Resztę spotkań odwołano. Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej również przesunął start śląskich lig o dwie kolejki. Zawodników zobaczymy po raz pierwszy dopiero w przedświąteczną sobotę 26 marca.

Klubowi działacze mają nadzieję, że topniejący śnieg nie zamieni boisk w bajora. Choć z drugiej strony tam, gdzie sukcesywnie odśnieżano i dbano o boiska, problemu tego typu być nie powinno.

- Z poważnymi pracami na stadionie przy ul. Sabinowskiej ruszyliśmy we wtorek - mówi dyrektor KS-u Włodar Edward Flis. - Chcemy odgarnąć resztki śniegu i zabrać się za 5-7-centymetrową warstwę lodu. Planujemy bronowanie tego lodu. Gdyby ustały mrozy i zaświeciło słońce, to w ciągu niecałego tygodnia jesteśmy w stanie przygotować boisko. Czy nie boję się, że powstanie bajoro? Nie. Boisko przy Sabinowskiej wchłania wodę bardzo szybko.

Teoretycznie w najlepszej sytuacji są działacze Rakowa. Oni będą mieli dodatkowy tydzień na przygotowanie stadionu. Pierwszy mecz piłkarze lidera rozegrają w Kromołowie z drugim w tabeli Źródłem. W Częstochowie wystąpią dopiero 2 kwietnia (z Lotnikiem Kościelec). Pozostali nasi IV-ligowcy 26 marca będą gospodarzami spotkań. KS Włodar Domex podejmować będzie: MKS Sławków, Lotnik Kościelec Śląsk Świętochłowice, Sparta Lubliniec GKS Tychy, a MKS Myszków Szombierki Bytom.

Niecierpliwość kibiców jest tym większa, że wreszcie mamy szansę na awans naszej drużyny do III ligi. KS Raków w rundzie jesiennej wypracował sobie trzynastopunktową przewagę nad rywalami. Teraz musi ją tylko utrzymać i czekać na baraże. Wysokie piąte miejsce zajmuje też KS Włodar. Piłkarze ze Stradomia do drugiego w tabeli Źródła tracą tylko dwa punkty.

Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej postanowił wstrzymać o dwa tygodnie start ligi okręgowej, który miała ruszyć w najbliższy weekend. Piłkarze okręgówki na boiska wyjdą 2 kwietnia.