Sukcesy młodych kolarzy z BGŻ Cyclo-Korona Kielce

Trzy razy na najwyższym stopniu podium stawali młodzi kolarze Cyclo-Korona Kielce na mistrzostwach województwa podkarpackiego w wyścigach przełajowych. Dla kielczan to pierwszy start w barwach nowego sponsora

Kielecką młodzież zdecydował się wspierać Bank Gospodarki Żywnościowej, a umowa zawarta została na rok. W Tarnogórze koło Rzeszowa aż szóstka kielczan plasowała się na czołowych miejscach. Wyścig żaków (grupa do lat 12) wygrał Maciej Szumala, w kategorii młodzików (do 14 lat) pierwszy był Szymon Gałczyński, a tuż za nim Alan Lipiec. Trzecia pierwsza lokata to zasługa juniora młodszego Wojciecha Skarżyskiego (czwarty w tym wyścigu był Mateusz Kozak). W najstarszej kategorii (do 18 lat) na najniższym stopniu podium stanął Karol Wojciechowski. - Sprawdzian wypadł naprawdę dobrze, o wiele lepiej niż rok temu. To bardzo dobry prognostyk przed najważniejszymi startami - uważa trener Ryszard Kwaśniewski. Dla młodych kielczan będzie to udział w organizowanej już po raz dziesiąty przez Czesława Langa Skoda Auto Grand Prix MTB. Pierwsze zawody z tego cyklu odbędą się 16 kwietnia w Głuchołazach.