Avia Świdnik - Moderator Hajnówka 1:3

Występujący w serii B siatkarze Avii ponieśli siódmą porażkę z rzędu. Tym razem świdniczanie przegrali u siebie z Moderatorem Hajnówka 1:3. - Przed meczem myślałem, że to co najgorsze już za nami, ale okazało się, że raczej przed nami - stwierdził zasępiony trener Avii Krzysztof Lemieszek

Przed spotkaniem kibice serdecznie powitali obecnych na trybunach trzech zawodników Avii: Grzegorza Brzozowca, Dariusza Jałozę i Łukasza Maziaka. Cała trójka wraca do zdrowia po obrażeniach odniesionych podczas jesiennego wypadku samochodowego drużyny, w którym zginęło trzech ich kolegów.

Początek meczu nie zapowiadał nieszczęścia. Gra była wyrównana, ale minimalnie lepsi byli świdniczanie. Gospodarze wygrali pierwszą partię do 23. Podobny przebieg miał początek drugiego seta. Wprawdzie zaczęło się od serii błędów z obu stron, ale potem gra wyraźnie się ożywiła. W drużynie gości skutecznie atakowali Krzysztof Hajbowicz i Maciej Wołosz, a w zespole Avii odgryzał się jak mógł Nikolaj Barashkov. Nieco zamieszania w szeregi gospodarzy wprowadziła przerwa w grze spowodowana błędem w ustawieniu Avii. - To nas nie powinno wybić z uderzenia - przekonuje trener Lemieszek. - Przecież graliśmy u siebie i powinniśmy wytrzymać psychicznie. Nie ma co zwalać na sędziów. To my graliśmy słabo. W końcówce tego seta zarysowała się przewaga gości, którzy głównie po akcjach Hajbowicza i Wołosza zapewnili sobie wygraną. W czwartym secie świdniczanie dzielnie walczyli do 20. Właśnie po skutecznym bloku w wykonaniu Artura Kabzińskiego i Pawła Pietryki Avia doprowadziła do wyrównania (20:20). Niestety końcówka znowu należała do zespołu z Hajnówki.

Ostatni set - poza początkiem - toczył się całkowicie pod dyktando Moderatora. Przewaga gości stale rosła, a w końcówce trener zespołu z Hajnówki wprowadził na boisko rezerwowych.

AVIA ŚWIDNIK 1

MODERATOR HAJNÓWKA 3

SETY: 25:23, 21:25, 22:25, 16:25.

SKŁADY

Avia: Ogonowski, Korpak, Bogusz, Pietryka, Nudha, Barashkov i Guz (libero) oraz Mazowski, Gorzkiewicz, Kabziński.

Moderator: Malczewski, Wołosz, Gołębiowski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Hajbowicz i Kubeł (libero) oraz Warpachowski, Kacperski, Wesołowski.

POWIEDZIELI PO MECZU

Jacek Wesołowski, trener Moderatora

Nikogo nie wyróżniam. Wszyscy zagrali bardzo dobrze. Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony Avii. Poza pierwszym setem w pozostałych byliśmy zdecydowanie lepsi.

Krzysztof Lemieszek, trener Avii

Nie wiem, co się dzieje. Żaden element w wykonaniu moich zawodników nie był dobry. Nie mieliśmy ani jednego gracza, na którym moglibyśmy polegać, może poza Baraskhovem. Nikt nie wybił się poza 50 procent w przyjęciu. Za tydzień gramy z SPS Zduńska Wola, jeśli tego zespołu nie pokonamy, to już chyba nie wygramy z nikim. Wracając do meczu, to muszę przyznać, że Moderator jest bardzo dobrą drużyną.

not. paw

SERIA B SIATKARZY

Wyniki pozostałych spotkań XXII kolejki:

SPS Zduńska Wola - Chemik Bydgoszcz 0:3

GTPS Gorzów Wielkopolski - Joker Piła 0:3

Jadar Radom - Gwardia Wrocław 0:3

AZS Opole - BBTS Bielsko-Biała 0:3

KPS Wołomin - Skra II Bełchatów 3:2

AZS Politechnika Śląska - Orzeł Międzyrzecz 1:3